Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.06.2018

Намісник Лаври очолив відспівування архімандрита Веніаміна

000

В суботу 23 червня Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі монастиря, після закінчення якої звершив відспівування спочилого насельника Святої Печерської обителі архімандрита Веніаміна. Його високопреосвященству співслужили архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, а також братія Києво-Печерської Лаври у священному сані.

Напередодні ввечері тіло новопреставленого отця Веніаміна було покладено в Хрестовоздвиженському храмі, і у його гроба братія Лаври читали Євангеліє. Після вечірнього богослужіння благочинний обителі архімандрит Антоній з братією звершив панахиду за спочилим братом, під час якої молився Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел.

Перед початком Чину відспівування владика Намісник звернувся до всіх, хто прийшов вознести молитви, зі словом проповіді: «… сьогодні ми зібралися в цьому святому храмі для того, щоб попрощатися з нашим собратом архімандритом Веніаміном. Батюшка довгий час хворів, але ні на хвилину не полишав свого головного ділання — молитви. Він молився за всіх нас, за нашу країну, за братію монастиря, за тих, хто просив у нього благословення і святих молитов. Він завжди був готовий вислухати, допомогти словом і ділом. Всі ми запам’ятаємо отця Веніаміна як людину добру, незлобиву, смиренну і лагідну. Нехай же Всемилостивий Господь упокоїть його душу в оселях праведних, а ми ще й ще раз піднесемо свої молитви за дорогого нам батюшку, щоб і нам у встановлений час так само стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Архімандрит Веніамін (в миру — Бутенко Василь Михайлович) народився 4 квітня 1938 року в селі Почапинці Лисянського району Черкаської області. До приходу в монастир працював електриком. У 1992 році прийняв священицький сан. 7 квітня 1995 року возведений в сан ігумена, а 27 березня 2005 року — в сан архімандрита. Ніс послух старшого записного столу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Помер 22 червня 2018 року після тяжкої хвороби.

Після закінчення відспівування гроб з тілом новопреставленого архімандрита Веніаміна братія на чолі з ризничим Лаври архімандритом Андрієм доставили в лаврський скит, де розташоване братське кладовище. Там тіло отця Веніаміна було віддане землі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння братія панахида скит відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: