Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.03.2018

Намісник Лаври очолив відспівування архієпископа Іларія

001

У третю батьківську суботу Великого посту Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, архієпископа Бучанського Пантелеімона, архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, єпископів: Бородянського Варсонофія, Вознесенського і Первомайського Олексія, Васильківського Миколая, Золотоніського Іоанна, Гостомельського Тихона, Баришівського Віктора, Білогородського Сильвестра, а також братії Лаври та численного духовенства звершив Божественну Літургію і відспівування архієпископа Макарівського Іларія в Успенському соборі обителі.

Напередодні ввечері владика Намісник у співслужінні братії Святої Печерської обителі звершив парастас в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Після закінчення Літургії митрополит Павел звернувся до присутніх зі словом проповіді. «Сьогодні ми зібралися в цьому святому храмі, щоб з усією повнотою Православної Церкви пом’янути всіх від віку спочилих православних християн, тому що у Бога немає мертвих, але у Бога всі живі. Живі ті, хто з вірою і надією прийняли Христа в своєму серці і послідували Його життєвим шляхом, розділяючи Його страждання, Хрест, триденне погребіння, але і Воскресіння, яким всі співвокреснуть з Христом в останній день.

У цей день зібрала нас і сумна подія, поховання владики Іларія. Особливі слова співчуття хотілося б висловити мамі покійного владики, але варто згадати ту жертву, яку приніс майбутній архіпастир, прийнявши чернечий постриг і вручивши себе послуху Матері-Церкві, його самовіддане служіння, проповідь. Він був хорошою людиною, добрим пастирем, ревним архієреєм, від нього ніхто не чув слів засудження, він завжди з любов’ю відзивався про кожну людину і кожній людині допомагав.

Владика Іларій в свої молоді роки дуже багато зробив для Церкви: був прекрасним викладачем, багато перекладав книг, був редактором журналів і газет, дуже часто проповідував, і його проповіді доходили до кожного людського серця. Сьогодні дуже важко, адже ми проводжаємо в останню путь архіпастиря, світильника Церкви, ми нічого зараз не можемо змінити або заперечити. Ми можемо тільки суто помолитися за упокій його душі і просити Бога, щоб Господь простив йому всякий гріх вільний і невільний і привів до тихої пристані Царства Небесного!»

Далі владика Павел у співслужінні преосвященних владик і духовенства очолив Чин відспівування архієпископа Іларія, після чого гроб з тілом покійного після обнесення навколо Великої церкви під дзвін Великої дзвіниці був доставлений на братське кладовище Києво-Печерської Лаври, розташоване в скиту, і відданий землі.

Фото Андрія Євенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник скит відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: