Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Спогади

16.03.2018

Співчуття у зв’язку з кончиною архієпископа Іларія

У зв’язку з раптовою кончиною архієпископа Макарівського Іларія Намісник і братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври висловлюють співчуття всім рідним і близьким покійного архіпастиря.

Владика Іларій запам’ятається кожному прихожанину, священику, архієрею, які його знали, як пастир, який в будь-який момент міг вислухати, зрозуміти людину, обігріти своїм душевним теплом і підбадьорити словом проповіді.

Довгий час майбутній владика ніс послух викладача Київських духовних шкіл, на його очах виросло не одне покоління священнослужителів, його підопічні завжди з повагою ставилися до свого наставника і вчителя.

Архіпастирське служіння владики Іларія назавжди залишиться в пам’яті братії Святої Печерської обителі, що часто співслужили покійному владиці за богослужіннями. Молитви про архіпастиря, який більше 9 років був вікарієм Київської Митрополії та жив у стінах Києво-Печерської Лаври, завжди будуть підноситися в храмах нашого древнього монастиря.

Архієпископ Макарівський Іларій (в миру — Шишковський Едуард Степанович) народився 18 квітня 1969 р. в місті Миколаєві в сім’ї віруючих. Після закінчення школи навчався в СПТУ № 18 міста Миколаєва, яке закінчив у липні 1987 р. Потім рік пропрацював в Ленінській геологорозвідувальній експедиції. Після чого два роки проходив службу в лавах Радянської армії.

У 1990-1993 рр. навчався в Київській духовній семінарії, далі — в Київській духовній академії, навчання в якій закінчив в 1997 р.

З 1996 р. — викладач Київської духовної семінарії. 18 березня 1999 р. захистив кандидатську дисертацію за темою «Релігійно-естетичні погляди Давньої Русі в досинодальний період» та здобув науковий ступінь кандидата богослов’я.

З 1999 р. викладав в Київських духовних школах. З 1999 р. — член Вченої ради КДА і відповідальний секретар «Трудів Київської духовної академії». У 2000 р. прийняв священний сан. 21 листопада 2003 р. возведений в сан архімандрита. 28 січня 2005 р. призначений секретарем Вченої ради Київської духовної академії і семінарії, 30 березня 2007 р. — проректором.

Рішенням Синоду Української Православної Церкви від 10 червня 2007 р. призначений секретарем Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ.

27 липня 2007 р. обраний єпископом Сєверодонецьким і Старобільським. Архієрейська хіротонія відбулася 29 липня 2007 р. в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. 14 грудня 2007 р. призначений єпископом Сумським і Охтирським. 11 листопада 2008 р. призначений єпископом Херсонським і Таврійським. 17 листопада 2008 р. звільнений від управління Херсонською єпархією та призначений єпископом Макарівським, вікарієм Київської Митрополії.

17 серпня 2015 р. за Літургією в Києво-Печерській Лаврі Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм зведений в сан архієпископа.

Помер 16 березня 2018 року в місті Києві після інсульту.

Чин відспівування архіпастиря відбудеться в Успенському собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври завтра, в суботу, 17 березня. Богослужіння очолить митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: