Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.06.2020

У лаврському скиту звершено відспівування Михайла Семеновича Литвиненка

З глибокої скорботою православна громадськість сприйняла новину про те, що 29 травня поточного року на 94-му році життя відійшов до Господа заслужений регент України, багаторічний регент Митрополичого хору Михайло Семенович Литвиненко.

Божественну Літургію в храмі Печерської ікони Божої Матері, що розташовується в лаврському скиту по вулиці Ягідній, звершив Намісник Лаври митрополит Павел. Чин відспівування очолив Священноархімандрит нашої святої обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. За відспівуванням Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Після звершення Чину відспівування тіло покійного було поховано на братському кладовищі.

Народилася людина-легенда 1 квітня 1927 року на хуторі Проскурін неподалік від села Кибинці Миргородського району Полтавської області в робітничій сім’ї. З 14 років він почав співати на криласі Свято-Михайлівського храму рідного села. З дитинства був людиною віруючою, не прийняв радянську пропаганду. У 1947 році стає студентом Київського політехнічного інституту, але незабаром забрав документи через конфлікти на ідеологічному грунті.

У 1948-1952 роках навчався в Київській духовній семінарії, яка тоді перебувала в стилобаті Андріївського собору. Навесні 1952 року за доносом одногрупника був заарештований і звинувачений в «антирадянській пропаганді». Протягом трьох з половиною років відбував покарання в Лук’янівській колонії і виправному таборі на річці Унжа Нижегородської області. Після звільнення в 1955 році керував хорами Києво-Печерської Лаври та Свято-Вознесенської церкви міста Києва, що на Деміївці.

Михайло Семенович відомий нам найбільшою мірою як керівник митрополичих хорів Володимирського кафедрального собору міста Києва, де він керував з 1975 по 1992 рік, і хору Києво-Печерської Лаври. Після вчиненого колишнім Митрополитом Київським Філаретом розколу мужньо відстоював канонічність Українського Православ’я. В нашій святій обителі він трудився з 1992 по 2008 рік. Є автором багатьох церковних творів, а також був удостоєний низки церковних орденів і нагород. До останніх днів свого життя Михайло Семенович співав в братському хорі Святої Печерської обителі і намагався не пропускати богослужінь.

«У мене не могло бути іншого шляху, — згадував в одному зі своїх інтерв’ю Михайло Литвиненко, — я християнином народився і християнином жив».

Митрополит Павел сказав: «Михайло Семенович для кожного з нас є прикладом, яким повинна бути людина Церкви. Він ніколи не залишав храму, безперервно молився, він жив Богом і жив Церквою. Нехай Господь упокоїть його душу в оселях праведних, де немає ні хвороби, ні печалі, ні зітхання».

Намісник і братія Києво-Печерської Лаври висловлюють співчуття рідним і близьким Михайла Семеновича Литвиненка в зв’язку з непоправною втратою і просять молитов за упокій душі новопреставленого Михайла у всіх, хто знав цю світлу і добру людину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель скит відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: