Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.03.2017

Заупокійні богослужіння батьківської суботи очолив митрополит Павел 

001У другу батьківську суботу Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.
Владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія обителі в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел очолив парастас. Чин Пасії звершив архієпископ Макарівський Іларій. За богослужінням також молився архієпископ Пантелеімон.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви з проповіддю, в якій сказав, що «…якщо людина відчуває сум’яття з приводу свого духовного життя, їй потрібно звернутися до історії, і вона побачить і почує, як радісно бути по життю і за покликанням християнином, а не тим, хто залишається рабом закону». Владика навів в приклад історію митаря Закхея, який «…прийняв Христа, і цієї радості про Бога у нього не міг забрати ніхто. Ця радість заграла в його серці. Це — свідчення християнської любові і перемоги добра над злом».

Митрополит Павел нагадав також, що «…в сьогоднішньому євангельському читанні розповідається, як людина обирається Богом. Він обирає апостолів, які залишають і дім, і багатство, після чого слідують за Христом. Божественна любов ніколи не припиняється і не перестає, адже Сам Бог є Джерело любові. Авраам, Давид і всі святі Старого Заповіту хотіли бачити і чути те, що бачимо і чуємо ми. Ми всюди можемо бачити присутність Божу — Господь перебуває і в Своєму храмі, і в наших людських серцях. Весь навколишній світ — це дар людині, і людина повинна з розумом всим цим скористатися, щоб мати вічні блага.

Сьогодні Свята Церква згадує всіх від віку спочилих християн. Вони були як ми, але настане час, коли ми будемо як вони. Потрібно завжди пам’ятати, що ми всі — творіння Божі. У Бога дві Церкви — воююча і торжествуюча. Війна тут на землі йде проти диявола і проти самих себе — проти наших пристрастей і пороків. Торжествуюча Церква — це Царство Небесне, де диявол уже переможений, і людина має можливість увійти в це Царство.

У цей день ми повинні подякувати Богові і помолитися за померлих. Ми дякуємо Богові за те, що маємо можливість перебувати в спілкуванні з ними у Христі Ісусі. Помолимося, щоб Господь дарував їм вічне упокоєння. Ми всі помремо, і тут, під час земного життя, ми повинні підготуватися до іспиту, який будемо здавати Богу. Помолимося про те, щоб Господь усіх нас помилував і зробив спадкоємцями вічних благ в чертогах Небесних».

Після закінчення Божественної Літургії митрополит Павел очолив панахиду, під час якої були піднесені сугубі молитви за спочилих насельників монастиря і всіх від віку спочилих православних християн, після чого владика подякував братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Фото ієромонаха Інокентія (Підтоптаного), ієродиякона Інокентія (Семенцова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: