Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.03.2019

«Допоможемо тим, хто не мав достатньо віри…»

001У Вселенську батьківську м’ясопусну суботу Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив вечірнє богослужіння в тому ж храмі, під час якого були звершені парастас і заупокійна літія по всім спочилим від віку православним християнам. У вівтарі також молилися архієпископ Бучанський Пантелеімон і архієпископ Ровеньківський Пантелеімон.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про важливість молитов за померлих, після чого продовжив: «У Бога немає мертвих, але всі живі. Церква Христова не обмежується тільки тими, хто знаходиться поруч з нами, але в неї входять і ті, хто вже відійшов у інший світ. Єдине, чим ми можемо допомогти померлим і навіть, можливо, змінити їх загробну долю — це молитися за них, а молитва Церкви може змінити багато чого. Є безліч свідчень, коли ті, хто відійшов в інший світ, самі свідчили, що церковна молитва допомагає їм. І саме тому Святою Церквою встановлені особливі дні поминання покійних, коли ми з вами, дорогі брати і сестри, покликані виконати свій обов’язок і піднести свої молитви за всіх тих, хто вже відійшов у інший світ. Допоможемо тим, хто не мав достатньо віри, хто не виконував досить молитовне правило, хто не мав любові до ближнього, попросимо, щоб Всемилостивий Господь простив їм всякий гріх вільний і невільний, щоб разом з ними і нам у певний час стати спадкоємцями вічних благ в Царстві Небесному, де всі святі Його перебувають!»

Під час богослужіння сугубо молилися за спочилу братію Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, за благодійників, ктиторів обителі, а також за всіх спочилих православних християн. Також за Літургією були піднесені молитви за мир в Україні і за єдність Православної Церкви.

https://youtu.be/mn9KhPCOwLI?t=973

Після закінчення Літургії владика Павел подякував архієпископу Бучанському Пантелеімону, братії, які співслужили, і всім присутнім в цей день в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення, після чого була відслужена панахида соборним чином.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: