Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.02.2020

«Справжнє життя починається тільки після смерті»

002Богослужіння Вселенської батьківської суботи напередодні підготовчої до Великого посту Неділі про Страшний Суд очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. На вечірньому богослужінні був відслужений парастас, який звершили владика Павел і керівник Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент у співслужінні священнослужителів обителі.

У сам поминальний день Намісник Лаври митрополит Павел звершив Божественну Літургію. Після читання Євангелія Високопреосвященніший владика звернувся до численних парафіян з настановою. Архіпастир відзначив: «Церква – любляча мати нагадує, що наше земне життя тимчасове. Ми тут знаходимося лише в гостях. Хочемо ми цього чи ні, але наша смерть неминуча. Чомусь не всі готуються до цієї великої події, думаючи, що тут закінчується життя. Справжнє життя починається тільки після смерті».

Також в своєму архіпастирському слові Намісник Лаври нагадав про останні події в Україні, які викликали суспільний резонанс. «За гріхи Господь попускає різного роду випробування, — зазначив митрополит Павел. — У деяких областях, де часто захоплюють храми УПЦ, наші браття інших конфесій не хотіли приймати евакуйованих з епіцентру поширення коронавірусу. Але скільки вже людей померло від звичайного вірусу грипу! Якщо ми сьогодні відмовляємося від хворих, то завтра Господь може відмовитися від нас. Через своїх учнів Він говорить нам, що якщо ми хочемо, щоб з нами поступали добре, то і нам потрібно чинити так само з ближніми. У Господа більше милості ніж у нас гріхів, Він чекає, що ми звернемося до Нього. Що побачимо в кожній людині свого брата. Але світ такий злий, тому що втратили віру в Бога».

На завершення проповіді владика Павел закликав усіх віруючих: «Помолимося ревно, нехай упокоїть Господь спочилих православних християн зі святими. Нехай простить Він їх за соборними молитвами Церкви, тому що вони самі вже не можуть творити добро для свого помилування. Щоб стали ми всі після Страшного Суду праворуч Господа і успадкували життя вічне в Царстві Небесному!»

Після закінчення Літургії Намісник Лаври очолив панахиду соборним чином у співслужінні братії обителі в священному сані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: