Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.03.2019

Митрополит Павел звершив Літургію в першу заупокійну суботу посту

003 У другий суботній день Великого посту Святою Православною Церквою встановлено звершення заупокійних богослужінь. Божественну Літургію в цей день в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Діонісій (Константинов) і братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив вечірнє богослужіння з парастасом в тому ж храмі. Парастас являє собою читання 17 кафізми собором священиків, під час якого звершується поминання спочилих.

Після читання Євангелія на Літургії з благословення владики Павла до всіх, хто молився, зі словом проповіді звернувся насельник Лаври ієромонах Симеон. Отець Симеон розповів про зміст сьогоднішнього євангельського читання, після чого продовжив: «Прийде час, коли всі ми почуємо глас Сина Божого і оживемо. Хто творив добро, хто творив справи милосердя — ті оживуть в воскресіння життя вічного, а хто творив зло — той воскресне в погибель. І звернемо свою увагу на слова «глас Сина Божого». Цей глас ми почуємо не тільки у Друге Пришестя Христа Спасителя, цей глас ми повинні чути щодня, коли відкриваємо сторінки Святого Письма. Читаючи Писання, ми розмовляємо з Господом, і через це Писання ми можемо знайти відповіді на всі питання, які виникають в нашому житті.

Сьогодні також перша поминальна субота Великого посту. Ми зібралися в цьому храмі, щоб помолитися за померлих, тому що нам не відома їхня доля в загробному житті, але кожна наша молитва, як вчать святі отці, є допомогою для них. І для цього ми збираємося в храмі і просимо, щоб Господь простив наші і їхні гріхи, щоб потім усім нам разом зустрітися в Царстві Небесному. Тому давайте, дорогі брати і сестри, не будемо забувати, що кожна наша молитва за померлих — це свого роду милостиня, яку по відношенню до нас безперестанно творить Господь. Це — милосердя, яким ми можемо хоч трошки уподібнитися Богу. А якщо ми хоча б частково починаємо уподібнюватися Творцю, то відбувається і наше обоження, тобто те, до чого всі ми прагнемо під час нашого земного життя!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел у співслужінні преосвященних владик і братії Лаври очолив соборну панахиду за всіма спочилим від віку православними християнами. На завершення Намісник Лаври подякував владикам Гурію, Пантелеімону, Діонісію, священикам, які співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: