Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

25.03.2017

Заупокійні богослужіння останньої батьківської суботи Великого посту очолив митрополит Павел

У третю, останню батьківську суботу Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію святителя Іоанна Златоустого в Хрестовоздвиженському храмі обителі. Його Високопреосвященству співслужили братія монастиря в священному сані  на чолі з благочинним архімандритом Антонієм.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю. «”Радійте”, — говорить нам Господь, — сказав митрополит Павел, — радійте о Бозі, Який створив Небо і землю. Радійте об Ісусі Христі радістю великою, Який прийшов у світ, і через Нього ми отримали радість блаженства в єднанні з Отцем Небесним. Радійте о Духові Святому — ця радість наповнює нас радістю вічного блаженства. Дух Святий наповнює наше серце тими дарами Божої благодаті, які призводять нас до Царства Небесного. Ми повинні служити один одному — іншого шляху у людини немає! Ми повинні побачити в своєму ближньому образ Божий, свого брата, який вказує нам на те, як ми повинні наслідувати блага Небесні і земні».

Владика Павел розповів про гріхопадіння Адама і закликав всіх облачитися в Нового Адама — Ісуса Христа, через Якого всі ми отримуємо вічні блага.

«Ми повинні служити Богу без лицемірства і користі, — продовжив владика, — кожна людина, яка зустрічається нам на життєвому шляху — це наш путь і спасіння. Буде суд Божественної любові до кожного з нас. І тому в ці дні Великого посту Церква закликає нас змінити спосіб нашого життя. Сьогодні Церква нагадує нам, що є краще — загробне — життя, але всі ми повинні зі старанністю до нього прагнути. І зараз будемо молитися про тих, хто залишив цей світ, тому що смерть — це таємниця, яку ніхто не може розгадати. Будемо молитися за тих, хто залишив це життя, щоб за їх молитвами у Престолу Божого і ми наслідували Царство Небесне!»

Після закінчення Літургії була відслужена панахида соборним чином по всім від віку спочилим християнам.

Фото Ігоря Єрьоменко і Андрія Євенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: