Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.11.2017

«Гріх не приносить радості, а страждання і муки»

016В батьківську поминальну суботу перед днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Високопреосвященству співслужили братія і гості обителі в священному сані.

Напередодні ввечері владика Павел також молився під час заупокійного вечірнього богослужіння в Трапезному храмі.

Особливістю заупокійних батьківських субот є читання напередодні ввечері священнослужителями сімнадцятої кафізми, під час якої підносяться сугубі молитви за упокій всіх від віку спочилих православних християн. Після шостої пісні канону на утрені разом зі звичайною малої єктенією виголошується заупокійна єктенія, кондак «Зі святими упокой» і ікос «Сам Один єси Безсмертний».

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до прихожан, розповівши про встановлення заупокійної Димитріївської суботи, а також про необхідність молитися в цей день за православних воїнів, що «живіт свій за віру і Батьківщину поклали», а також за всіх християн, які жили на землі, особливо за наших найближчих покійних родичів.

«Гріх не приносить радості, а страждання і муки. Але у Бога більше милості, ніж наших гріхів, — продовжив владика Павел, — тому покійним не потрібно нічого більше того, ніж наша щира молитва за них. Будемо просити собі і нашим близьким, особливо спочилим, відпущення гріхів, щоб сподобитися стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії була звершена соборна панахида, після якої митрополит Павел привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн, а також закликав на всіх, хто молився в цей день в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: