Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

28.01.2020

На «молодіжці» говорили про крайнощі духовного життя

002Перша молодіжна зустріч в Печерській обителі після святкових канікул пройшла в минулий недільний день. Перед початком «молодіжки» куратор архімандрит Гліб звершив молебень з Акафістом на честь ікони Божої Матері «Вратарниця», після закінчення якого представив гостя – учасника молодіжних зустрічей місіонера протоієрея Олександра Проченка.

Отець Олександр присвятив свою доповідь крайнощам в духовному житті, в які люди часто впадають. «З одного боку люди можуть впасти в релігійний фанатизм, а з іншого – в повну безтурботність, – сказав отець Олександр, – з одного боку люди можуть перебувати в стані величезної гордості, а з іншого впадати в зневіру. І з усіх цих станів дуже важко вийти. Горда людина просто не бачить свого гріха і навіть не хоче його помічати. Небезпека ж зневіри полягає в тому, що з часом цей стан людині починає подобатися. Є дві такі крайнощі, як марнотратство і скупість. З одного боку людина готова все роздати, а з іншого думає тільки про себе. Нам потрібно пам’ятати завжди, що в духовному житті ніколи не можна впадати в крайнощі, які можуть привести до таких наслідків. Потрібно завжди триматися «золотої середини» і того, чого вчить нас Церква і святі отці.

Ці стани крайнощів на кшталт човна, що розгойдується в річці або океані: яка різниця в який бік перевернеться човен, все одно потоне. Людину спасає не страждання, не гноблення себе, не паплюження, але зміна свого внутрішнього світу і бажання виправити своє життя, привести його до світла, стати краще. І ось, щоб триматися середини, від нас вимагається зусилля над собою і над своєю волею. На допомогу цьому нам приходить багата скарбниця Православної Церкви, де ми знаходимо відповіді на всі питання!»

Також протоієрей Олександр відповів на всі запитання присутніх із зазначеної теми.

На завершення отець Гліб подякував отцю Олександру за цікаву і пізнавальну бесіду, після чого нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 2 лютого поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45), початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: