Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

08.11.2016

Молодіжну зустріч присвятили прикладам благотворного впливу музики

У Хрестовоздвиженському храмі Успенської Києво-Печерської Лаври пройшла чергова «молодіжка». Під час звершення традиційного молебню з Акафістом Пресвятій Богородиці всі присутні молитовно просили довголіття Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію, якому напередодні виповнилося 72 роки.

Після спільної молитви ієромонах Гліб звернувся до учасників зустрічі з повчальним словом, в якому пояснив духовне значення притчі про багача і Лазаря, яка звучала в цей день на Божественній Літургії. Для православної людини найголовніший, найважливіший і найцінніший духовний труд той, який веде до спасіння. Отець Гліб закликав усіх «…піклуватися більше про свою безсмертну душу, яка повинна бути завжди з Богом. А тому, хто любить Його і ближніх, подається все необхідне».

У наступному виступі ієродиякон Анатолій продовжив тлумачення змісту цієї притчі. Після цього присутнім було запропоновано повернутися до теми попередніх зустрічей про небесних покровителів. Ті, хто ще не мав можливості розповісти про святих, імена яких носять у Святому Хрещенні, продовжили цю цікаву тему.

Далі була оголошена головна тема для обговорення: «Православ’я і музика». Ієродиякон Піор, починаючи свою доповідь, спробував провести межу між духовними і душевними проявами життя людини, а також запропонував версії для подальшої дискусії — для чого потрібна людині музика, як вона може впливати на стан душі.

Говорячи про церковний спів, отець Піор пояснив важливість використання за богослужінням виключно людського голосу, як «найдосконалішого інструменту, який створив Сам Господь». Крім вокального виконання богослужбових музичних композицій церковна практика включає церковний дзвін. Музика в церковній традиції, а також тих напрямків, які впливають благотворно на людську душу, не є тільки лише культурним явищем, а є «…відображенням душевного стану її творця і впливає на свідомість і серце того, хто її слухає», — такий висновок зробив ієродиякон Піор.

Ця тема знайшла продовження в обговореннях учасників зустрічі. Прозвучали цікаві і цінні думки, було багато сказано про благотворний вплив не тільки церковної, а й світської, класичної музики. Як було відмічено, часто саме прослуховування спокійної і красивої музики, наприклад, творів великого композитора Моцарта, заспокоює, дає душі гармонію і умиротворення, допомагає уникнути негативних думок або емоцій.

Куратори молодіжного зібрання запропонували відновити розмову про це на наступних зустрічах, враховуючи важливість і широту теми про вплив музики на людину.

Організатори запрошують всіх бажаючих взяти участь в наступних зборах, які відбудуться 13 листопада в 15.30 в актовій залі (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: