Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

04.07.2022

Молодіжну зустріч присвятили темі «Господь – Кормчий»

010Чергову молодіжну зустріч у Києво-Печерській Лаврі після молебню провів постійний гість протоієрей Олександр. Цього разу київський місіонер розповів про те, як не втратити радість життя навіть у найскладніших обставинах, не зневіритися.

«Господь дарує радість Своїм послідовникам, і ми часто при спілкуванні з Ним отримуємо її всупереч посланим випробуванням, — відзначив отець Олександр. — Може виникнути питання, як святі апостоли, а слідом за ними і мученики перших століть завжди зберігали надію, стійкість духу в найскладніших життєвих обставинах і відчували душевний підйом?

Згадаймо перше чудо Господа, здійснене принародно. Він перетворив на весільному бенкеті звичайну воду у вино. Якщо вода символізує будні, робочі дні, то вино зазвичай нагадує святкову радість. Проте в кінці Свого земного служіння Іісус Христос претворив вино на Кров, яка є символом жертовності.

Таким чином, жертовний подвиг ради Бога, незважаючи на тимчасові скорботи, увінчується не тимчасовою радістю, але радістю, пов’язаною з вічністю.

На жаль, у багатьох ця добра якість з якихось причин найчастіше як би атрофована. Люди даремно витрачають гроші і свої сили, щоб наздогнати радість і щастя, але не знаходять того, чого шукають. Війна показала, як багато було витрачено на непотрібне та другорядне, тому що зараз люди відмовилися від уявних благ заради основного, того, що справді життєво необхідно та корисно.

008Ми часто просимо у Господа зовсім не те, що нам дійсно потрібно. Тому і не отримуємо того, що просимо. Але треба пам’ятати слова Господні, сказані перед спасительними стражданнями: “…не Моя воля, а Твоя хай буде” (Лк. 22:42). Найважливіша молитва «Отче наш», яку має знати кожен християнин, також висловлює цю думку.

Тому, дорогі брати і сестри, давайте будемо не просто вірити Богу, але довіримося Йому, щоб ніхто не зміг відібрати тієї радості, яку можна відчувати не тільки на землі, але перебувати в ній невпинно у вічному житті!»

На завершення всім слухачам нагадали, що наступна молодіжна зустріч, яку проведе насельник Лаври ієрод. Анатолій, відбудеться через тиждень, у неділю, 10 липня. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: