Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

10.08.2020

На «молодіжці» говорили про гуманізм

007

Перед початком чергової молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафіста Божій Матері, після чого слово було надано постійному учаснику «молодіжки», відомому місіонеру протоієрею Олександру Проченку, який виступив перед присутніми з доповіддю про гуманізм, його виникнення, вчення і про те, як ідеї гуманізму можна порівняти з християнською теологією.

 «Гуманізм в дослівному перекладі означає «людяність», – сказав отець Олександр, – і являє собою систему побудови людського суспільства, де найвищою цінністю є життя людини, всі матеріальні та нематеріальні ресурси спрямовані на те, щоб зробити це життя максимально комфортним та безпечним. Найвищий розвиток це вчення одержало в Західній Європі після епохи Середньовіччя на противагу клерикальній теології Римської Католицької Церкви. Поняття «гуманізм» як визначення власних поглядів на життя застосовують агностики, вільнодумні, раціоналісти, атеїсти, учасники різноманітних товариств, які прагнуть відокремити моральні ідеали від релігійних доктрин, щоб надати їм незалежну силу в особистому житті і суспільних відносинах. Організації прихильників гуманістичних течій існують в багатьох країнах світу.

З точки зору християнського світогляду в центрі життя людини стоїть Бог, з точки зору гуманістів – людина. Найголовніше з протиріч – це помилкове поняття про свободу людини, котра, згідно з їхнім вченням, має право здійснювати в своєму житті практично все. І доходить це до того, що життя людини починає набувати відверто потворні форми – це ми можемо спостерігати в світлі гендерної політики в деяких державах, де людина ставить свої уявні права вище здорового глузду.

Свобода ж відповідно до християнського духа – це усвідомлена необхідність, а право – це правильний вибір, узгоджений з євангельським ідеалом. Зверніть увагу, що до Бога ми приходимо працювати за свободою, а до сатани з примусу і обману. Завдання сатани собі підпорядкувати якщо не прямо, то опосередковано через вчинки або красиві, але неправдиві заклики до якогось уявного розвитку. Але потрібно пам’ятати, що тільки в єдності з Богом можемо розкрити весь закладений в нас потенціал земного і небесного!»

На завершення зустрічі отець Олександр відповів на запитання учасників «молодіжки». Нагадуємо, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 16 серпня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: