Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

13.02.2020

На «молодіжці» продовжили тему гріхопадіння прабатьків

005

За традицією молодіжна зустріч почалася з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст на честь ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі». Молебень звершив куратор архімандрит Гліб. Далі слово було надано постійному учаснику «молодіжки» насельнику Печерської Лаври ієродиякону Анатолію.

Отець Анатолій продовжив тему, запропоновану на попередній молодіжній зустрічі, і розповів про те, як за свідченням Священного Писання жили прабатьки в раю до гріхопадіння і що сталося після порушення заповіді про те, що не можна їсти плоди з древа пізнання добра і зла.

«У Адама була досконала природа, але не обожена, – продовжив отець Анатолій, – праотець жив в раю, йому було дано наказ обробляти сад. Адам виконував той наказ до того моменту, поки не сталося гріхопадіння. У момент гріхопадіння була ушкоджена природа людини. Якщо ми звернемося до Біблії, то побачимо, що навіть після вкушання плоду Євою Господь не став відразу карати прабатьків, але запитав у Адама, що він зробив. І тоді Адам замість того, щоб попросити вибачення, покаятися в зробленому, сказав, що він сам не винен, але плід дала йому Єва, яку Господь створив для нього. Тобто він почав перекладати провину за цей гріх. Як наслідок – Адам був вигнаний з раю з уже ушкодженою природою, яка була схильна до хвороби і смерті. Головна помилка Адама в тому, що він не підкорив свою волю волі Божій.

Після гріхопадіння жінці було сказано, що вона буде в муках народжувати дітей, Адаму – що він в поті чола буде добувати хліб, змію – що він буде повзати по землі, а дияволу, який вселився в змія – що насіння жінки “зітре тобі голову” (Бут. 3:15). Як ми бачимо, наслідки гріхопадіння діють і зараз: жінки в муках народжують дітей, чоловікам необхідно в поті чола добувати кошти для своїх сімей, а змії повзають по землі. Але вже збулося і те, про що говорив Господь, звертаючись до лукавого: відбулося втілення Сина Божого від Пречистої Діви Марії.

На Хресті відбулося лікування людської природи, хоча наслідки гріхопадіння і залишилися. Іісус же примирив людину з Богом і дав можливість стати спадкоємцями того раю, який був, здавалося б, назавжди втрачений нашими прабатьками».

Також отець Анатолій розповів про те, які є теорії походження душ. Він звернув увагу аудиторії на те, що в Православ’ї немає місця альтернативним думкам з цього приводу: «Душа людини зароджується в момент зачаття від батьків».

На завершення ієродиякон Анатолій відповів на всі запитання присутніх, після чого отець Гліб подякував гостю за дуже важливі думки і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 16 лютого поточного року, а гостем її буде місіонер протоієрей Олександр Проченко. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: