Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

24.06.2019

На «молодіжці» говорили про створення людини і її гріхопадіння

005

Почалася молодіжна зустріч традиційно з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст Пресвятій Богородиці. Молебень звершив насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієромонах Кирил. Після закінчення молебню отець Кирил привітав всіх присутніх з Неділею Всіх святих і з днем ангела, після чого представив частого гостя «молодіжки» протоієрея Олександра.

Отець Олександр виступив перед учасниками молодіжної зустрічі з доповіддю на тему: «Вчення Церкви про людину».

«Людина займає особливе місце в процесі творення світу, — сказав батюшка, — це обумовлено тим, що людина була створена за образом і подобою Божою. Бог Триєдиний в Особах, але Єдіний сутнісно. Трьохскладова і троїчність проявляється в нашому внутрішньому житті: розумі, волі і почуттях, які повинні бути наповнені тими доброчесностями, які оспівав апостол Павел в «Гімні любові» (див. 1Кор. 13:4). Всі створені тварини бачили Божественну любов в людині і тому підкорялись їй.

Людина була створена для того, щоб удосконалюватися і досягти найвищого ступеня блаженства. Їй була дана лише одна заповідь: не їсти плодів дерева пізнання добра і зла. Але людина порушила цю заповідь, і сталося гріхопадіння, в результаті якого з’явилися хвороба і смерть. Але Господь не залишив Свого творіння і послав Свого Єдинородного Сина, Який приніс на Хресті викупну Жертву, завдяки якій всі ми маємо можливість стати спадкоємцями Царства Небесного.

Ми не несемо відповідальність за Адама, а страждаємо з усім світом за наслідки його падіння (його вчинку). І під час земного життя ми повинні прагнути до найголовнішого — до виправлення себе і до наближення до Бога. Досконалість і святість — це норма життя, тому зцілення людини після гріхопадіння необхідне.

Ми повинні навчитися завжди радіти, адже про цю радість йдеться в Євангелії безперестанно. А радість ми знаходимо в самому головному: в молитві. І коли людина починає щиро молитися, то вже не будуть здаватися їй довгими богослужіння, не будуть здаватися важкими пости, не буде в тягар підготовка до Причастя. Але це все стане нормою життя, яка неодмінно приведе таку людину до вічного спасіння!»

На завершення зустрічі отець Олександр відповів на всі запитання учасників «молодіжки», після чого було зроблено загальне пам’ятне фото.


Нагадуємо, що наступна «молодіжка» відбудеться в неділю 30 червня в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: