Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

22.01.2019

На «молодіжці» обговорювали ознаки кінця світу

004Після різдвяних канікул в Лаврі була знову проведена традиційна недільна молодіжна зустріч.

Почалася «молодіжка» з молебню і Акафіста перед іконою Пресвятої Богородиці «Спорительниця хлібів». Архімандрит Гліб привітав всіх з минулими великими святами і побажав радості і благополуччя в новому році.

Постійна учасниця молодіжних зустрічей Анна запропонувала основну тему для обговорення: «Пророцтва і ознаки кінця світу».

Далі отець Гліб благословив всім висловити свою думку, щоб зрозуміти загальну картину сприйняття цього питання. Виявилося, що ця тема дуже популярна, але уявлення про неї часто формуються тільки на підставі тієї інформації, яку поширюють сучасні світські ЗМІ і кінематограф. А треба, щоб саме вивчення Святого Письма просвічувало в цьому важливому питанні, показавши неминучість всезагальної смерті і вищий сенс цих майбутній подій, а також те, як людині себе підготувати до цього.

По темі обговорення прозвучали дуже глибокі думки воцерковленої молоді. «Кінець світу настане, — міркувала одна з постійних учасниць, — коли перестанемо любити один одного, тому треба намагатися завжди направляти свою душу і серце до Господа нашого Іісуса Христа, щоб бути готовим зустріти Його з радістю».  Інші учасники також помітили, що в світлі прийдешніх подій потрібно піклуватися про спасіння власної душі завжди: «Кожен несе відповідальність за себе, свої вчинки. Для людини період земного перебування може закінчитися набагато раніше Другого Пришестя. Тому важливо бути завжди готовим зустрітися з Господом».

Після бурхливого обговорення даного питання ініціативу перехопив ведучий «молодіжки» Миколай, який нагадав про те, які події будуть вказувати на Друге Славне Пришестя Христове, і що буде цьому передувати (наприклад, воцаріння антихриста).

Миколай сказав: «По-перше, повідомлення про те, що приходить новий земний володар, вже в даний час можуть рознести миттєво за допомогою сучасних засобів інформації. Досить продовжувати дивитися новини по телебаченню, які дуже чіпкі на сенсації і часто неправдиво подають інформацію і суть подій. Звичайно, ніхто не скаже відразу, що прийшов антихрист. Швидше, його появу піднесуть як позитивне явище, але віруючі на підставі пророцтв про нього і його справ зможуть розпізнати його наміри, якщо будуть підготовлені своїм життям до розуміння сутності таких подій.

Як відомо, антихрист буде вимагати до себе релігійного шанування, видаючи себе за Бога. Також Святе Письмо говорить, що поява лжемессіі буде супроводжуватися оманними чудесами, які багатьох введуть в спокусу».

Говорячи про тривожні чутки та побоювання щодо сучасних засобів ідентифікації, Миколай підмітив, що «високі технології, які так інтенсивно розвиваються, безсумнівно стануть тестуванням майбутніх систем тотального контролю, який ще невідомо в чиїх руках опиниться в результаті».

На закінчення теми спеціальний гість Лаври і «молодіжки» з м. Шостки отець Володимир помітив, що для того, щоб допомогти пастві знайти відповіді на нагальні питання сучасності, священнослужителі повинні бути інформовані про все, що відбувається навколо, використовуючи, наприклад, для цього з користю інтернет, яким, проте, часто зловживають.

«Особлива відповідальність за майбутнє покоління лежить не тільки на священиках, — добавив о. Володимир, — але і на батьках. Адже саме від них безпосередньо залежить виховання і майбутнє дітей». Ділячись своїм досвідом не тільки парафіяльного життя, а й сімейного, батюшка зазначив: «Потрібно стати для дітей друзями, авторитетом, щоб вони прислухалися до думки священика, своїх батьків і не відпали від Церкви. Треба мати невимушене спілкування, засноване на щирій любові, щоб утримати їх, стати ловцем, щоб не втратити того, що маєш».

Браття і сестри! Наступна молодіжна зустріч відбудеться наступної неділі 27 січня в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: