Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

13.02.2018

На молодіжній зустрічі говорили про особливості підготовки до Великого посту

00-13

Традиційно «молодіжка» почалася з молебню зі співом Акафісту Благовіщенню Пресвятої Богородиці, який звершив куратор молодіжних зустрічей ієромонах Гліб.

Далі отець Гліб надав слово гостям зустрічі. Першим виступив насельник Києво-Печерської Лаври ієродиякон Піор, який розповів про особливості богослужіння Неділі про Страшний Суд, яку ще називають м’ясопусною, нагадав, що цього тижня звершуються заговини на м’ясо, а наступна седмиця є суцільною. Продовжив тему ієрей Віталій Герасименко, який розповів про всі підготовчі тижні до Великого посту. Основна увага отця Віталія була зосереджена на сиропусному тижні. «У народі його також називають Масляна, — сказав батюшка, — традиційно в цю седмицю печуть млинці і вкушають молоко, яйця, молочні продукти. Має цей тиждень і особливості богослужіння. На сирній седмиці не звершуються Літургії в середу і п’ятницю, а за богослужінням в ці дні читається молитва преподобного Єфрема Сирина». Далі отець Віталій розповів про історію цієї седмиці і докладно описав кожен зі святкових днів.

Також з доповіддю на тему «Сорокаденний піст і спокуса в пустині Господа» виступив постійний учасник молодіжних зустрічей протоієрей В’ячеслав. «Після Хрещення Іісус Христос пішов у пустиню, — сказав батюшка, — постом і молитвою Він готувався до великого служіння для спасіння людського роду. Його піст полягав не в відмові від вкушання м’яса, не в вживанні малої кількості хліба і овочів. Спаситель взагалі нічого не їв. Джерелом всього зла є три пороки: служіння гніву, марнославство і пристрасть до багатства. Тим самим Господь підказує шлях до спасіння всього людства. Диявол тричі спокушав Господа, але після поразки побачив своє безсилля і відійшов від Іісуса. Великий піст як прообраз сорокаденного посту Господа є засобом духовного вдосконалення для нас. Традиція дотримуватися посту з’явилася після Воскресіння Христового, так як просвічені Христовою вірою люди хотіли постити в честь Господа. Спочатку були одноденні пости в середу і п’ятницю. Ті, які готувалися до прийняття Таїнства Хрещення, постили 40 днів, піст на честь Страждань Христа тривав 6 днів. І лише в IV столітті склалася традиція постити перед Великоднем Святу Чотиридесятницю та Страсну седмицю. Так сформувався той Великий піст, яким живе Церква і на даний час».

На завершення отець Гліб подякував усім за участь, а також привітав іменинників зі святом трьох святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста.

Браття і сестри! Наступна молодіжна зустріч відбудеться через тиждень, 18 лютого, в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: