Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

17.03.2020

На «молодіжці» говорили про піст і молитву

Перед початком чергової молодіжної зустрічі куратор архімандрит Гліб звершив молебень з Акафістом Пресвятій Богородиці . Після молебню отець Гліб представив гостя – відомого місіонера протоієрея Олександра Проченка.

Отець Олександр розповів про значення молитви і про ті перешкоди і спокуси, які можуть виникати у людини, котра хоче приступити до молитви, після чого продовжив: «Сила волі – це здатність долати перешкоди на шляху досягнення мети. Перешкоди бувають двох видів: внутрішні і зовнішні. Здавалося б, ззовні для людини немає перешкод і перепон в житті, але її внутрішній стан всіляко заважає, так як у неї буває лінь, апатія, небажання що-небудь робити. І ось з цими внутрішніми перешкодами нам потрібно боротися. Це є властивістю душі – примушувати себе до чогось. І особливо потрібно спонукати себе до молитви. Бувають такі моменти, що від нас вимагається те, чого нам робити не хочеться, але не тому, що ми це виконати не можемо, а тому, що відсутнє бажання, ми цього робити не хочемо. Це називається байдужість.

От є у твого ближнього проблема, є потреба в твоїй допомозі, а ти просто не хочеш чимось займатися. З цим станом також потрібно боротися. І в першу чергу потрібно стати на молитву, помолитися за людину, а потім Господь управить так, що і душа налаштується до того, щоб допомогти іншому.

На першому місці повинна бути молитва в нашому житті, а потім прийде розуміння, як ми повинні ставитися до інших з християнської точки зору, потім прийде розуміння того, як потрібно боротися з перешкодами, які будуть у нас виникати на шляху. Але потрібно пам’ятати, що коли молитва у нас буває гарячою, до цього ми теж можемо прийти, ось тоді потрібно контролювати себе, щоб не впасти в прелесть.

Багато випадків перебування в прелесті ви знаєте навіть з житій святих, і потрібно пам’ятати, що цей стан небезпечний: з нього дуже складно вивести людину. Вивести з того стану може або людина рідкісної святості, або той, хто був в такому стані і вже з нього вийшов. А як допомога до молитви завжди нам буває піст. Дні посту допомагають нам налаштуватися на молитву, а молитва допомагає провести достойно ці дні».

Також отець Олександр відповів на запитання присутніх, після чого отець Гліб подякував гостю за докладну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю 22 березня поточного року. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: