Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

18.05.2021

На «молодіжці» говорили про Чорнобильську катастрофу

003На початку чергової молодіжної зустрічі, яка відбулася напередодні престольного свята лаврського скиту, було звершено молебень. Акафіст на честь ікони Пресвятої Богородиці «Печерська» був прочитаний священнослужителем Київської єпархії.

Після богослужіння куратор курсів архімандрит Гліб привітав всіх присутніх з днем Жон Мироносиць: «Бажаю нашим сестрам уподібнитися святим жінкам, які завжди були з Іісусом Христом. Православ’я – це значить не доводити щось, а показувати віру справами, тому хай допоможе вам всім Господь гідно нести звання християнок, щоб сподобитися вічної радості на Небі!», після чого вручив учасницям цукерки.

Далі слово було надано постійному гостю зустрічей протоієрею Олександру, який присвятив виступ темі: «Чорнобиль. Погляд священика про причини аварії на ЧАЕС». На цій зустрічі були присутні сучасники цієї страшної події, а також люди, що живуть неподалік від зони, які могли безпосередньо поділитися своїми спогадами.

Отець Олександр навів статистичні дані, пов’язані з наслідками аварії, і зробив висновок: «Все, що робить Господь, Він робить як Лікар для нашої користі. Попускає здійснитися різним подіям, щоб виховати нас. А нам залишається зрозуміти, чому сталася та або інша трагічна подія і зробити потрібні висновки».

Також оповідач нагадав про захід, який за кілька днів передував аварії і був зафіксований на відео, доступне зараз в соцмережах. Мається на увазі хід безбожників в Прип’яті, серед яких було багато науковців. Під час цього бездумного дійства закликали нечисту силу і глумилися над Православною вірою. У зв’язку з цим отець Олександр нагадав, що багато сіл, де віруючі відстояли храми, залишилися майже не пошкоджені і досі населені людьми, хоча розташовані неподалік від зони відчуження.

На закінчення священнослужитель навів приклади боягузтва і героїзму, які стають особливо помітні при масових катаклізмах, і закликав у всіх обставинах залишатися християнами.

Отець Гліб подякував виступаючому за змістовну доповідь і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 23 травня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка Чорнобиль

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: