Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

02.08.2017

Митрополит Павел очолив Літургію в храмі м. Чорнобиля

020У день пам’яті святого пророка Божого Іллі Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Свято-Іллінському храмі міста Чорнобиля Київської області. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Никодим, настоятель храму архімандрит Сергій (Якушин), гості храму в священному сані.

Кожному відомо про Чорнобильську аварію 1986 року —найстрашнішу техногенну катастрофу в історії людства. Після аварії храм був закритий, але з 2001 року в ньому знову відновилися богослужіння. І дуже важливо для тих, хто відвідує зараз храм в зоні відчуження, побачити підтримку і відчути досвід живої молитви.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про те, ким був святий пророк Ілля, які він звершував чудеса під час свого земного життя, як чудесним чином на вогненній колісниці був узятий на Небо і «до цього дня є ходатаєм за всіх нас у Престолу Божого». Нагадав владика і про те, що кілька разів ім’я святого пророка Іллі згадується і в Новому Заповіті, коли Господь запитав Своїх учнів, ким Його вважають люди. Апостол відповів, що деякі приймають за пророка Іллю; пророк Ілля разом з пророком Мойсеєм стояв перед Христом Спасителем під час Його Преображення; і навіть на Голгофі, коли люди дивилися на Розп’ятого Ісуса, то не розчули Його слова і говорили, що Він кличе пророка Іллю. Це підтверджувало і підтверджує, «яким особливим шануванням користувався святий пророк Ілля як в старозавітний час, і яким великим заступником всіх, хто його просить про допомогу, він є до наших днів і буде до кінця віку».

Після закінчення богослужіння був звершений молебень святому пророку Ілії, потім хресний хід, після чого митрополит Павел подякував братіям, котрі співслужили, за молитви, висловив слова подяки настоятелю храму за ті труди, які він несе на цьому місці, побажав усім сил, терпіння, допомоги Божої і закликав на всіх Боже благословення.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив всенічне бдіння з літією в Трапезному храмі Лаври у співслужінні архієпископів Бучанського Пантелеімона та Ірпінського Климета, а також братії і гостей обителі в священному сані.

Ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у співслужінні братії обителі очолив митрополит Ніжинський і Прилуцький Іриней. На запричасному стиху з проповіддю до парафіян і паломників звернувся один з найстарших за хіротонією насельників монастиря архімандрит Феофан. Батюшка звернув увагу молільників на те, в якому вигляді Господь з’явився до пророка Іллі. Про це можна дізнатися з паремій, які читалися напередодні на всеношній. «Ні в землетрусі, ні в огні й бурі побачив пророк Бога, — нагадав отець Феофан, — але подув тихий вітер, і Господь дав зрозуміти, що Він являє Себе в тиші і благодаті. Бо Він вище за все і є Любов. Цим Він вчить нас мати любов до Нього і ближнього. Про це також було сказано в Євангелії. Коли учні Христові запропонували послати вогонь на міста, що не прийняли Його, Господь виявив милосердя і заборонив це робити. Тому ми повинні зрозуміти, що Він прийшов не знищити, але напоумляти і прощати людей. Дай Бог, щоб і ми по молитвам славного пророка Божого Іллі мали любов і прощали один одному гріхи, як і Він нас прощає!» — завершив архімандрит Феофан.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

братське богослужіння Чорнобиль

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: