Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

25.04.2017

Намісник Лаври очолив заупокійні богослужіння Радониці

001У вівторок другої седмиці після Пасхи, коли всією повнотою Православної Церкви встановлено особливе поминання покійних, назване Радоницею, братія Лаври разом з Намісником молилися за упокій спочилої братії монастиря і всіх від віку спочилих православних християн.

В цей день в Аннозачатіївському храмі обителі Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому сказав: «…любов Божа проявляється у всьому, з чим людина зустрічається на своєму життєвому шляху. Любов — це дар Божий, це нагорода Бога людині, адже якщо Бог послав у мир Свого Єдинородного Сина, щоб кожен, хто буде в Нього вірити, не загинув, але мав життя вічне, то хто вірить в Бога, відповідає на любов Божу. Вірою ми виправдовуємо своє перебування на землі. Віра — це радість. І всякий, хто вірує в Бога, успадковує Царство Небесне, до якого ми прагнемо. Ми прагнемо зробити все, щоб отримати цю велику нагороду і опинитися там, де Божа слава, де вічне блаженство, де славослів’я Бога, де спів Ангелів.

Сьогодні з радістю про Воскресіння Христове ми приходимо на місце поховання наших братів і сестер і звіщаємо їм про цю пасхальну радість. Вони померли християнами і зараз спочивають на тих місцях, де Господь поставить їх в день Другого і Страшного Свого пришестя . І сьогодні вони потребують нашої молитви, тому що після смерті вже немає покаяння, немає цього пориву, який відчуваємо ми з вами під час земного життя, коли каємося у своїх гріхах.

Нехай же з нами невпинно перебуває той стан, коли ми боїмося прогнівити Бога, коли ми робимо все, щоб Йому догодити. Нехай ми досягнемо того стану, куди прагне наша душа і наше серце. Нехай сьогоднішній день буде для нас всеосяжним, повним, а Церква Небесна і Церква земна поєднуютьс я в єдиному духовному пориві, і всі ми станемо спадкоємцями вічної нетлінної Пасхи!»

Після закінчення Літургії була відслужена панахида пасхальним чином на братському кладовищі, розташованому біля храму Різдва Пресвятої Богородиці, а на могилі покійного Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира — заупокійна літія.
Напередодні братія Лаври на чолі з благочинним архімандритом Антонієм звершили панахиду на Звіринецькому кладовищі, де знаходиться місце поховання братії обителі.

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: