Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

25.04.2017

Намісник Лаври очолив заупокійні богослужіння Радониці

001У вівторок другої седмиці після Пасхи, коли всією повнотою Православної Церкви встановлено особливе поминання покійних, назване Радоницею, братія Лаври разом з Намісником молилися за упокій спочилої братії монастиря і всіх від віку спочилих православних християн.

В цей день в Аннозачатіївському храмі обителі Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому сказав: «…любов Божа проявляється у всьому, з чим людина зустрічається на своєму життєвому шляху. Любов — це дар Божий, це нагорода Бога людині, адже якщо Бог послав у мир Свого Єдинородного Сина, щоб кожен, хто буде в Нього вірити, не загинув, але мав життя вічне, то хто вірить в Бога, відповідає на любов Божу. Вірою ми виправдовуємо своє перебування на землі. Віра — це радість. І всякий, хто вірує в Бога, успадковує Царство Небесне, до якого ми прагнемо. Ми прагнемо зробити все, щоб отримати цю велику нагороду і опинитися там, де Божа слава, де вічне блаженство, де славослів’я Бога, де спів Ангелів.

Сьогодні з радістю про Воскресіння Христове ми приходимо на місце поховання наших братів і сестер і звіщаємо їм про цю пасхальну радість. Вони померли християнами і зараз спочивають на тих місцях, де Господь поставить їх в день Другого і Страшного Свого пришестя . І сьогодні вони потребують нашої молитви, тому що після смерті вже немає покаяння, немає цього пориву, який відчуваємо ми з вами під час земного життя, коли каємося у своїх гріхах.

Нехай же з нами невпинно перебуває той стан, коли ми боїмося прогнівити Бога, коли ми робимо все, щоб Йому догодити. Нехай ми досягнемо того стану, куди прагне наша душа і наше серце. Нехай сьогоднішній день буде для нас всеосяжним, повним, а Церква Небесна і Церква земна поєднуютьс я в єдиному духовному пориві, і всі ми станемо спадкоємцями вічної нетлінної Пасхи!»

Після закінчення Літургії була відслужена панахида пасхальним чином на братському кладовищі, розташованому біля храму Різдва Пресвятої Богородиці, а на могилі покійного Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира — заупокійна літія.
Напередодні братія Лаври на чолі з благочинним архімандритом Антонієм звершили панахиду на Звіринецькому кладовищі, де знаходиться місце поховання братії обителі.

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: