Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

30.07.2018

«Молодіжка» була присвячена Хрещенню Русі

_DSC8406У ці дні в Києві пройшли урочистості на честь найважливішої події історії Православної Церкви — 1030-річчя Хрещення Русі. Це було дійсно масштабне святкування, в якому брала участь величезна кількість вірних нашої Церкви. Всі вони засвідчили соборною молитвою те, що благовірний великий князь Володимир, який хрестив свій народ, милістю Божою обрав одну справжню віру в Істинного Бога. На черговій молодіжній зустрічі особливу увагу було приділено цим подіям.

На початку зборів ієрей Віталій звершив молебень з Акафістом, який читається перед Іверською іконою Пресвятої Богородиці.

Далі отець Віталій звернувся до присутніх, розповівши про чудесний шлях, який передував нашим древнім родичам до Хрещення, про перші прояви християнства в Київській Русі, а також про сам вибір віри при святому князі Володимирі. «Слава Богу, незважаючи на всілякі гоніння в історії Руської Православної Церкви, ми зберегли Православну віру, яку нам передали і зберегли святі нашої багатостраждальної землі», — завершив священнослужитель.

Потім слово було надано насельнику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієродиякону Анатолію: «У цьому році вся повнота Православної Церкви звершує велику подію не тільки в історії нашого народу, а й у світовій історії. Це 1030-річчя Хрещення Київської Русі. Природно, що центральною фігурою даної події був святий рівноапостольний князь Володимир, який сам хрестився і хрестив свій народ. Можна сказати, ключову роль у цій події зіграла його бабуся — свята рівноапостольна княгиня Ольга.

Коли свята Ольга прийняла християнство задовго до Хрещення Русі, то це було її особисте рішення, яке не мало глобального впливу на маси. Але все ж вона, перебуваючи поруч зі своїм онуком, посіяла в його серці те зерно, яке в повній мірі проросло, коли його торкнулася благодать Божа в Таїнстві Хрещення. Завдяки її молитвам, її прикладу, її працям святий рівноапостольний князь Володимир був підготовлений до прийняття Істинного Бога, він не був налаштований радикально проти християнства, і доленосним для всіх нас стало прийняття Христового вчення з Візантії, де це вчення дбайливо зберігалося на той час вже майже тисячу років. Тому внесок святої княгині Ольги в нашу історію і в історію християнства на Русі неоціненний, а ім’я її золотими літерами вписано як в історію України, так і в світову історію».

Також від учасників надійшли різні питання, пов’язані з Православною вірою.

Отець Анатолій спробував відповісти на питання про те, як уникнути зневіри в світі. «Головне — не замикатися в собі, своїх проблемах, — зауважив насельник Лаври, — але треба постаратися відволіктися, переключити увагу на щось добре. Також важливо очистити душу на Сповіді, щоб Божа благодать допомогла в наших випробуваннях».

На питання про те, як в Православній Церкві відносяться до передвизначення, ієрей Віталій нагадав, що у кожної людини є Богом дарована свобода волі, але все в світі відбувається за розсудом Божим, за Його Промислом, яким, згідно з катехізисом: «Бог зберігає буття і сили всього створеного, направляє їх до благих цілей, всякому добру сприяє, а створене через віддалення від добра зло присікає чи виправляє й повертає до добрих намірів».

Далі було питання про те, як і в якому випадку треба брати благословення. Священнослужителі відзначили, що потрібно розрізняти таке благословення як привітання і благословення на конкретні справи. Ведучі відповіли, що перед тим, як просити благословення для чогось важливого: «Необхідно спочатку помолитися хоча б потай про напоумлення, а потім сказати священикові, на що ми хочемо брати благословення. Потрібно підходити з вірою, а не шукати потрібної відповіді у багатьох священиків».

На завершення для всіх присутніх одна з парафіянок Лаври виконала духовний кант про Ангела. Охоронця. За словами співачки, вона сама написала цю пісню після свого першого Причастя.

Нагадуємо, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 5 серпня в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка равноап.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: