Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

31.07.2017

На «молодіжці» розмовляли про Хрещення Русі

FD8A9852Головною темою чергової лаврської молодіжної зустрічі, яка відбулася в Неділю святих отців шести Вселенських Соборів, стало житіє святого рівноапостольного великого князя Володимира.

Завдяки йому було просвітлено в святому Хрещенні наш народ і християнство утвердилося на Русі.

Після співу Акафісту Пресвятій Богородиці, який очолив куратор зустрічей ієромонах Гліб, слово взяв ієродиякон Анатолій. Отець Анатолій розповів про послання святого апостола Павла, яке читалося в цей недільний день (див. 1 Кор. 1:18). «У посланні до коринфських християн апостол Павел говорить багато про Хрест Господній, — сказав отець Анатолій, — в ньому піднімається багато проблем і тем повчального характеру. І ті відповіді, які дає апостол Павел, спрямовані на лікування тих чи інших духовних проблем і негараздів, які були в Коринфській Церкві. На Хресті відбулося лікування нашої природи, і для апостола Павла саме Хрест є тим центральним моментом в домобудівництві нашого спасіння. Через Хрест Господь спас людей, і навіть біси тремтять від Хреста і від одного Імені Того, Хто був на цьому Хресті розп’ятий».

Розмову про проблеми, з якими зустрічалися християни в древній Церкві, продовжив ієродиякон Піор з ідолопоклонства. «Елліни наділяли ідолів своїми пристрастями, — сказав отець Піор, — тому проповідь Христа Розіп’ятого і Воскреслого була незрозуміла язичникам. Це суперечило всім їхніми віруваннями. І саме тому апостол Павел і вказує на те, як іудейське і язичницьке суспільство сприйняло цю проповідь — для іудеїв згіршення, а для еллінів безумство. Це були ідеологічні камені спотикання. Згіршення для іудеїв полягало в ганебній страті Спасителя на дереві, і безумство елліни бачили в хресному подвизі і Воскресінні Христа.

Також язичництво було поширене і на території Русі. Люди вели розпусне життя, але свята рівноапостольна княгиня Ольга заклала в нашому народі насіння віри. І коли її онук — святий рівноапостольний великий князь Володимир переконався в істинності християнства, то прийняв рішення хреститися сам і хрестив весь свій народ. Це рішення і стало доленосним для всіх нас. І зараз, освічені світлом Христової віри, ми сповідуємо Православну віру, ми віруємо в Христа, Якого так довго не хотіло приймати давнє язичницьке суспільство, і є спадкоємцями тієї традиції, яку Православна Церква зберігає вже майже дві тисячі років».

Далі отець Гліб, користуючись нагодою, привітав усіх іменинників, хто носить ім’я святого рівноапостольного князя Володимира, з днем небесного покровителя і побажав їм безперестанної допомоги Божої у всіх їхніх справах і починаннях, духовної довершеності і успадкування вічних благ разом з Христом Спасителем.

Також отець Анатолій нагадав усім присутнім про те, як відбулося Хрещення Русі, які етапи і спроби християнізації Русі робилися до 988 року. Це — християнські правителі Аскольд і Дір, які за 120 років до Володимирового Хрещення правили на наших землях, а також свята княгиня Ольга, яка увірувала у Христа за 35 років до хрещення онука і всім серцем прийняла християнське вчення. Повідав отець Анатолій і про вибір віри святим князем Володимиром, про те, що люди побачили красу богослужінь і вчення, але все ж багато хто продовжував зі зброєю відстоювати язичницькі вірування. Отець Анатолій підкреслив, що ми не приховуємо негативні вчинки, скоєні святим рівноапостольним князем Володимиром, коли він був затятим язичником, його повадки і звички, але цим підкреслюється, яка трансформація відбулася, і яким він став добрим і преображенним. «Християнство зробило з нього воістину добру людину», — завершив отець ієродиякон.

Також отець Піор нагадав про пережитки язичництва, які зберігалися і після Хрещення Київської Русі і які побутують і зараз серед людей. «Люди завжди шукали чудес і знамень, — сказав він, — але завжди потрібно розуміти, що головним чудом для нас є чудо внутрішнє, чудо переродження людини зсередини, перетворення її душі зі старої в нову!»

Отець Піор розповів про те, де перебувала у Києві притока Дніпра — річка Почайна, в якій, швидше за все, і було звершено Хрещення нашого народу. Завершив свій виступ ієродиякон Піор наступними словами: «…після Хрещення Київська Русь увійшла в сім’ю розвинених стан. Представники Західної Церкви стверджують зараз, що Хрещення було просто християнським, але всі ми знаємо розповідь про відхилення князем Володимиром латинського обряду, що спростовує цю теорію Католицької Церкви».

Традиційним став виступ постійних учасників молодіжних зустрічей. На цей раз слово було надано Тетяні, яка в своєму виступі закликала всіх вивчати церковну історію і більш детально зупинилася на історії шести Вселенських Соборів, пам’ять яких звершувалася в недільний день.

На завершення зустрічі ієромонах Гліб привітав свого помічника по курсам ієродиякона Анатолія з минулим днем народження, подарувавши картину на біблійний сюжет, після чого отцю Анатолію всі учасники проспівали многоліття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка равноап.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: