Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

05.09.2022

На «молодіжці» говорили на тему «Бог. Любов. Розум»

006Чергову молодіжну зустріч у Києво-Печерській Лаврі провів постійний гість — прот. Олександр. Відомий київський місіонер запропонував присутнім тему для обговорення: «Бог. Любов. Розум».

Попередньо було позначено низку питань:

1) Навіщо потрібен розум у стосунках з Богом — любові не достатньо?

2) Чому так важливо використовувати розум при вивченні Біблії?

3) Що буде, якщо цього не робити?

«Деякі на підставі якихось чуток вважають, що зараз не можна причащатися у православному храмі, але ходити до храму можна, — відзначив отець Олександр. — По-перше, всі цитати старців необхідно ретельно перевіряти у першоджерелах. Не можна вірити комусь лише тому, що людина заявляє про явлення їй ангелів чи святих. Навіть якщо така людина не бреше, щоб створити собі натовп послідовників, то як переконатися, що це було справді Боже одкровення?

Деяким святим, канонізованим Церквою, були подібні явлення. Але й вони вважали себе недостойними цього. У той же час відомо безліч випадків, коли під виглядом ангелів святим являлися біси. Згадати хоча б житіє прп. Ісаакія Печерського. Зараз же з такою впевненістю дехто запевняє, що їм було, наприклад, явлення Богородиці чи святих.

Через гріховність люди відлучені від спілкування з ангелами, і треба вважати себе недостойним подібних явлень і більше думати про спасіння власної душі, ніж шукати сумнівних одкровень. Чому ж відбуваються з деякими подібні речі, які можуть занапастити не тільки їхню душу, а й нашкодити оточуючим, котрі повірили новоявленим старцям? Бог допускає бісові спокушати людину, як вона хоче сама. Але через смирення, молитву зі сльозами до Бога можна подолати з Божою допомогою всілякі нападки від мисленних ворогів.

По-друге, де розсудливість та послідовність таких “ревних не по розуму” людей? З одного боку, вони не хочуть причащатися в Церкві, а з іншого ходять туди для молитви. Але Причастя це і є плід, найважливіший момент соборної молитви, коли Сам Господь подає Свої Пречисті Тіло і Кров віруючим після сугубої молитви священнослужителів та соборного прикликання Святого Духа на Євхаристичному каноні.

Тому, браття і сестри, щоб справді зростати у вірі, вивчатимемо Святе Письмо з молитвою та читанням перевірених часом авторитетних тлумачень Православного церковного Передання. Не будемо довіряти в духовному житті своїм оманливим почуттям, але краще довіримося досвіду святих отців. Тоді зможемо збудувати на камені будинок нашого спасіння, який не зможуть зруйнувати жодні випробування!»

На завершення всім слухачам нагадали, що наступна молодіжна зустріч відбудеться через тиждень, у неділю, 11 вересня. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: