Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

30.07.2019

Молодіжна зустріч була присвячена Хрещенню Русі

002

У день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира учасники молодіжної зустрічі говорили про Хрещення Київської Русі, а також про те, яке значення ця подія мала для наступних поколінь, в тому числі для нас. За традицією перед початком «молодіжки» архімандрит Гліб звершив молебень, під час якого був прочитаний Акафіст Божій Матері в честь Її ікони «Нев’янучий цвіт».

Після молебню отець Гліб привітав постійного учасника молодіжних зустрічей насельника Києво-Печерської Лаври ієродиякона Анатолія з днем небесного покровителя, який він відзначав нещодавно, побажавши, щоб «молитвами преподобного Анатолія затворника Господь завжди зміцнював Вас в несенні чернечого послуху».

Далі слово було надане протоієрею Олександру, який звернувся до всіх присутніх з доповіддю, розповівши про три відомі Хрещення, які мали місце на Русі, а особливо про те, яке значення для руського народу мало Володимирове Хрещення.

«Хрещення Русі — це була присвята всього народу Богу, — сказав отець Олександр. — Воно було покликане перетворити й змінити наш народ подібно до того, як сам змінився і просвітився святий князь Володимир після прийняття ним Хрещення. Прийняття християнства давало і особливий статус державі, вводячи її в орбіту християнських держав Європи. Але не можна цю велику подію зводити виключно до політичної доцільності. Це було глибоке і реальне бажання з варварського народу зробити новий народ, який міг би “єдиними устами і єдиним серцем” прославляти Триєдиного Бога. Князя Володимира торкнулася благодать, коли він відвідав Константинополь, коли він приймав Хрещення, адже багато хто був у Візантійській Софії тоді, але не відчув ту радість і благодать, яку відчув великий князь і завдяки чому він просвітив весь свій народ. Своїми працями, своєю допомогою він поширив християнство на Русі, він показував приклад того, яким повинен бути християнин: годував злиденних, допомагав сиротам і вдовиця, будував храми. Він став справжнім “Красним сонечком” для нашого народу, і плодами його праць, його доленосного рішення хрестити Святу Русь ми з вами користуємося і в даний час, залишаючись вірними чадами Святої Православної Церкви, до якої нас привів святий князь Володимир!»

Про духовне значення Хрещення Русі також розповів ієродиякон Анатолій, який підкреслив, що в даний час серед слов’ян саме український народ має високий рівень релігійності, через що йому доводилося зазнавати безліч гонінь і поневірянь. «Але тим не менше наш народ залишається вірним Христу і тій традиції, початок якій поклав святий великий князь Володимир», — завершив отець Анатолій.

Також всі учасники могли поділитися своєю думкою з порушених тем і поставити питання, після чого отець Гліб подякував протоієрею Олександру і ієродиякону Анатолію за докладну бесіду і нагадав, що в наступну неділю, 4 серпня, відбудеться поїздка на батьківщину Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Чернівецької області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка равноап.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: