Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.07.2021

Священноархімандрит Лаври очолив урочистості на честь св. кн. Володимира

023

Святкування Дня Хрещення Русі, а також пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира завершилися в Києво-Печерській Лаврі звершенням Божественної Літургії на площі перед Великою церквою обителі. Під час богослужіння Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію співслужили Намісник Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, постійні члени Священного Синоду УПЦ, єпископат Української Православної Церкви, представники Антіохійської, Сербської Православної Церкви та Православної Церкви Чеських Земель і Словаччини, а також багаточисельне духовенство.

Традиційно в цей день, як і в деякі великі свята, перед читанням апостольського зачала співався хрещальний вірш: «Ви всі, що в Христа охристилися, у Христа зодягнулися».

Після читання Євангелія Священноархімандрит Лаври пояснив значення рівноапостольного подвигу святого князя Володимира для грядущих поколінь.

«Сьогодні, дорогі браття і сестри, велике свято Хрещення Русі. У цей день ми вшановуємо пам’ять Хрестителя і Просвітителя нашого, — звернувся до багаточисельних паломників з архіпастирським словом Митрополит Онуфрій. — Якщо ми дійсно хочемо бути дітьми святого великого князя Володимира не тільки по плоті, але і по духу, то ми повинні намагатися будувати своє життя на тих священних заповідях, які Спаситель проповідував під час Свого земного життя.

Цей Божественний закон зводиться до двох головних заповідей любові до Господа і до ближнього. Наша любов до Бога проявляється тоді, коли ми змушуємо себе молитися, постити, робити добрі справи, утримуватися від гріха. Це прояв нашої любові до Бога. І якщо ми терпимо ближнього таким, яким він є, то це є перший ступінь любові до ближнього. Якщо людина нам чимось не подобається, то не треба її осуджувати, але молитися за неї.

По молитвам святого князя Володимира нехай допоможе нам Господь всім жити за Його Божественними законами!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви «про припинення згубної пошесті».

Після закінчення Літургії Предстоятель УПЦ подякував архіпастирям, гостям, духовенству, що співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в Лаврі, за молитви, привітав іменинників з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на багатотисячну паству Боже благословення.

Після Літургії священнослужителі звершили молебень святому князю Володимиру перед іконою святого.

Потім представники Помісних Церков виголосили вітання Предстоятелю з Днем Хрещення Русі. Блаженніший Владика подякував гостям і також привітав їх зі святом. Зокрема, архіпастир подякував паломникам з Грузії, які взяли участь у святкуванні, та передав вітання Патріарху Ілії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Успенська площа равноап.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: