Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

10.10.2016

Молодіжна зустріч була присвячена св. апостолу Івану Богослову і свт. Тихону (Белавіну)

У стінах Хрестовоздвиженської церкви Успенської Києво-Печерської Лаври пройшла запланована чергова недільна молодіжна зустріч. Перед чудотворними іконами храму був проспіваний Акафіст Пресвятій Богородиці. Молебень звершив куратор курсів ієромонах Гліб. Після закінчення богослужіння отець Гліб звернувся з повчанням до учасників зустрічі, розповівши про заступництво Пресвятої Богородиці за весь рід людський і про християнську любов, до якої закликав святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов, пам’ять якого відзначалася цієї Неділі.
У цей день також звершувалася пам’ять святителя Тихона (Белавіна), патріарха Московського і всієї Русі, про подвиг віри якого розповів наступний виступаючий — ієродиякон Анатолій. Отець Анатолій почав з історичного екскурсу в обстановку атеїстичного радянського періоду, в якому жили не так давно наші предки і співвітчизники.

Майбутній святитель Тихон зайняв Патріарший престол незадовго до того часу, коли Христову Церкву безбожна влада намагалася знищити фізично, влаштовуючи гоніння на служителів Христових і руйнуючи храми. Однак засновану Христом Церкву «…сили адові не переможуть» (Мт. 16:18), тому, не досягнувши успіху в зовнішньому насильстві, влада почала слідувати іншим планом, збираючись підірвати її зсередини.

Для цього штучно почали створюватися розколи, обновленчеське «відгалуження», що не підкорялося священноначаллю канонічної Церкви. Цим провладним структурам, їх представникам, надавалася певна підтримка в обмін на слухняність, лобіювання інтересів атеїстичної держави, надавалися пільги від радянської влади. Але «народ Божий, — за словами ієродиякона Анатолія, — не відвідував такі храми».
На всі несправедливі і провокаційні звинувачення на свою адресу святитель міг відповісти: «Совість моя чиста». Він відмовлявся від доносів, від співпраці з безбожною владою, не підписував документи, що підривають авторитет Церкви і її служителів, проявив твердість і стійкість віри, протистоячи загрозам і небезпекам.

Ієродиякон Анатолій зауважив, що всі ініціатори і учасники гонінь на канонічну Святу Церкву плачевно закінчували своє життя. Так Бог Вседержитель зримо показував, яка відплата очікувала злочинців за гробом. Однак були винятки, коли милосердний Господь зберігав життя колишніх гонителів, щоб вони встигли покаятися в злочинах.
Так завдяки добровільним стражданням і мученицькій крові перших християн, пролитій за Спасителя, зміцнилася Свята Церква в перші століття свого існування; так мучениками і сповідниками ХХ століття, що претерпіли до кінця і отримали свій вінець слави від Господа, вистояла і наповнилася новими святими угодниками Церква Божа через два тисячоліття. Про що свідчать житія святого апостола Іоанна Богослова і святителя Тихона (Белавіна).

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 16 жовтня в Хрестовоздвиженському храмі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: