Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

25.10.2017

На молодіжній зустрічі говорили про Таїнство Покаяння

001 Зустріч православної молоді в Києво-Печерській Лаврі розпочалася за усталеною доброю традицією молитовно. Ієромонах Гліб звершив молебень зі співом Акафісту Пресвятій Богородиці.

Першим слово було надано насельнику Лаври ієромонаху Кирилу. Виступаючий почав розмову про те, що в Таїнстві Хрещення людина отримує прощення гріхів, але після звершення цього Таїнства не може абсолютно перестати грішити. Отець Кирил запропонував тему для цієї зустрічі про сповідь і покаяння, коли людина може отримати очищення від гріхів, вчинених вже після Хрещення.

«Після того, як людина грішить, її душа стає стає як мутний колодязь, — почав розмову отець Кирил. — Ми самі не можемо виправити свій занепалий стан, але Господь допомагає нам в цьому через Таїнство Сповіді». Отець Кирил порадив по можливості також відкривати на сповіді розсудливому духівнику гріховні помисли, які без покаяння можуть перерости в явний гріх. Також отець згадав про стан людини під час молитви наодинці. «Головне — внутрішній духовний зміст людини, її схильність до добра, правильні почуття при цьому приходять самі по собі, якщо їх спеціально не дошукуватися».

002 Також ієромонах Кирил розповів про популярні в католицтві практики медитації, які не мають нічого спільного з давньою християнською молитовної практикою. «Святоотцівська аскетика говорить прямо про заборону під час молитви представляти. будь-які образи. Ми повинні з допомогою благодаті підносити свій розум до Бога, а не намагатися Його своєю уявою, пошкодженою гріхом, притягнути до себе», — підсумував отець.

Далі про одного зі святих апостолів, пам’ять яких звершувалася в цей день, — Якова Алфеєва розповів ієродиякон Анатолій. Він нагадав про дві точки зору, одна з яких прижилася на Заході, згідно з якою він ототожнюється з братом Господнім, засновником Єрусалимської Церкви.

«Цей праведник був самим благочестивим серед братів по матері і від юності став назареем, тобто цілком присвятив себе Богові», — зазначив отець Анатолій, розповівши докладно про прообраз монашества в дохристиянський старозавітний час.

На завершення зустрічі було продовжено читання Святого Євангелія, розпочате минулого разу. Прослухавши до кінця Євангеліє від Матвія, кожен з учасників прочитав за кафедрою по главі з Євангелія від Марка.

Браття і сестри! Наступна зустріч відбудеться в неділю 29 жовтня (за зимовим часом) також в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до духовно-етичних бесід.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: