Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

21.08.2018

На «молодіжці» говорили про Преображення Господнє

У свято Преображення Господнього після традиційного молебню куратор просвітницьких курсів для молоді архімандрит Гліб звершив Чин освячення плодів, а потім під спів тропаря свята окропив фрукти і всіх, хто прийшов в цей день на зустріч, святою водою.

Після спільної молитви отець Гліб докладно розповів про подію Преображення Господнього, яке Церква урочисто згадує в ці дні, і його значення в спасінні творіння Божого.

«Господь узяв найближчих і найдовіреніших учнів Своїх, які були завжди з Ним в найбільш урочисті і найважливіші моменти Його земного життя: Петра, Якова та Іоанна, та й вивів “їх осібно на гору високу” (Мт. 17:1), — нагадав священнослужитель про євангельське оповідання. — Зійшовши на вершину гори, Він став на молитву, а учні Його сіли відпочити і від втоми заснули. Під час цієї молитви відбулося чудове Преображення Іісуса Христа, і явно учням Його відкрилася слава Його. Вигляд обличчя Його преобразився: “…Обличчя Його, як те сонце, засяло, а одежа Його стала біла, як світло” (Мт. 17:2). І з іншого світу постали сюди два найбільших пророка — законодавець Мойсей і ревнитель по Богові Ілля. Вони явилися в прославленому вигляді, але розмовляли з Іісусом Христом про останні дні земного Його життя, які Він повинен закінчити в Єрусалимі. Прокинувшись, апостоли побачили славу Його й обох мужів, що стояли при Ньому. Серця їх наповнилися нез’ясованим захватом: втім, вони спостерігали і слухали в глибокому мовчанні».

Далі архімандрит Гліб пояснив моральне значення цієї події. «Господь являється кожному, всі повинні для спасіння себе і близьких преображатися і змінюватися. Дай Бог, щоб приклади з Євангелія просвіщали нас, щоб життя ставало світліше», — побажав всім, хто молився на зустрічі, священнослужитель.

Під час самої бесіди отець Гліб докладно розповів про древню традицію освячення плодів у свято Преображення, що було встановлено ще в апостольські часи, а також про Державну ікону Пресвятої Богородиці, якій був присвячений спів акафісту на початку зустрічі. «Через цей образ Пресвята Богородиця явила милість до нас, — звернув увагу молодих людей отець Гліб. — Земні правителі приходять і відходять, а Господь зі Своєю Матір’ю завжди з тими, хто дотримує його заповідь любові.

Наші преподобні отці преображалися, тому що жили не для себе, але для інших. І зараз ми беремо приклад терпіння і любові з наших наставників і священноначалля. У чому нехай допоможе нам Господь!»

Браття і сестри, запрошуємо відвідати наші зібрання, на яких ви станете учасниками обговорення різноманітних духовно-моральних питань. Нагадуємо про те, що дотримання вимог до форми одягу в монастирі відноситься до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 26 серпня поточного року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка великі свята освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: