Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.08.2020

«Все сьогодні сповнилося радістю, Христос преобразився перед учениками»

001

Напередодні двунадесятого свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні митрополита Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона, митрополита Сєверодонецького і Старобільського Никодима, митрополита Львівського і Галицького Філарета, а також братії Лаври у священному сані очолив святкове всенічне бдіння в Успенському соборі.

Літію звершив митрополит Львівський і Галицький Філарет.

У сам день торжества Преображення Господнього митрополит Павел у співслужінні митрополита Никодима і численного духовенства звершив Божественну Літургію на площі перед Великою церквою.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до віруючих із проповіддю, розповівши про подію Преображення Іісуса Христа, що описана в Святому Євангелії, після чого продовжив: «Людина, котра постійно вивчає Євангеліє, не спіткнеться в темряві марноти, але ходить у світлі Христовому. Християнин покликаний перетворити своє власне життя, слідуючи вченню свого Спасителя.

Господь перед Своїми хресними стражданнями укріпив Своїх найближчих учнів у вірі в Нього як Бога. Справжнім сповіданням Його месіанства вони змогли укріпити немічних, нестійких у вірі. Сьогодні ми прийшли на нову Фаворський гору – Печерську, де в кожному храмі звершується преображення людей під час кожної Євхаристії, преображення молитви, в чому немає меж удосконалювання.

Нехай же Господь невпинно укріплює нас, дорогі браття і сестри, на нашому життєвому шляху, допомагає нам зберегти себе в Святій Соборній і Апостольській Церкві, допомагає принести належне покаяння, допомагає нам преобразити наші душі, щоб усім нам стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії митрополит Павел прочитав молитву на освячення винограду та плодів, після чого окропив приношення і всіх віруючих святою водою. На завершення владика Намісник подякував митрополиту Никодиму і братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник великі свята освячення Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: