Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

19.08.2022

«У Преображенні Господньому нам відкривається слава Божества»

001Урочисті богослужіння свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа у Києво-Печерській Лаврі очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері соборне всенічне бдіння зі святковою літією було звершено в Успенському соборі монастиря. В сам день великого двонадесятого свята Священноархімандрит обителі у співслужінні Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, архієпископа Бучанського Пантелеиімона, єпископа Ірпінського Лавра, єпископа Бородянського Марка, братії та гостей монастиря очолив Божественну Літургію на площі перед Великою церквою.

Після читання євангельського зачала, що розповідає про подію Преображення Господнього, Первосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді.

«У Преображенні Господньому нам відкривається слава Божества, — продовжив Предстоятель Української Православної Церкви. — Це слава, яку має Божественна природа і якою Господь хоче нагородити кожну людину.

Він дає людині життя і все, що потрібне для її існування. Всі люди шукають благодаті радості та втіхи, але часто не там, де вона є. Вона дається людям на горі доброчесностей, де Господь відкривається у Своєму нетварному світлі. Зійти на неї можна за допомогою трьох доброчесностей: віри, надії та любові.

Для людини, яка вже має в душі Фаворське світло, немає труднощів і складнощів, яки могли б її похитнути чи лишити людського достоїнства. Така людина все легко переносить і дякує Богу, тому вона спроможна вмістити в собі ще більше, а саме благодать вічного спасіння на Небі у Хрісті Господі нашому, Котрому нехай буде слава, честь і поклоніння на вікі віків!»

За богослужінням була звершена ієрейська хіротонія.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та порятунок від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Братське святкове богослужіння було звершено у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою. Напередодні увечері всеношну очолив духівник обителі архімандрит Антоній, а Літургію наступного дня — блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан у співслужінні духовенства Лаври.

На завершення урочистостей у храмах Лаври було традиційно звершено освячення винограду та інших плодів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята освячення Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: