Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.08.2020

Богослужіння першого дня Успенського посту очолив митрополит Павел

002У свято Винесення Древ Чесного і Животворящого Хреста Господнього та в день пам’яті святих мучеників Маккавеїв Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії і гостей Лаври в священному сані очолив Божественну Літургію на площі перед Успенським собором.

Напередодні ввечері владика Намісник очолив славословное вечірнє богослужіння з виносом Чесного Хреста Господнього у Великій церкві. В кінці утрені під спів «Святий Боже» Намісник Лаври виніс з вівтаря Хрест, осінив ним народ, а потім поклав в центрі храму для поклоніння віруючих. У Хрестовоздвиженському храмі було звершено уставне братське вечірнє богослужіння з виносом Хреста Господнього.

З цього дня в Православній Церкві починається Успенський піст, який закінчиться в день свята Успіння Пресвятої Богородиці. Для православної Київської Русі це свято мало особливе значення, тому що, за переданням, саме в це свято прийняв Хрещення святий благовірний великий князь Володимир.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю. Владика нагадав історію встановлення свята Винесення Древ Чесного і Животворящого Хреста Господнього, після чого продовжив: «Тільки сила Хреста укріплює нас в нашому житті, тільки вона дарує нам сили йти по шляху спасіння, і тільки вона очищає всяку нашу недугу. І до сьогоднішнього дня ми утверджуємося благодаттю Христовою через Хрест Христовий, на якому відбулося Розп’яття і спасіння роду людського!»

Не залишив без уваги владика Павел і історію святих мучеників Маккавеїв, матері їх Соломонії і вчителя їх Єлеазара, які постраждали в 166 році до Різдва Христового від нечестивого сирійського царя Антіоха Єпіфана: «Приклад мучеників – це приклад того, як ми повинні зберігати святість, щоб ніхто не зміг нас спокусити. Мати бачить, як мучать її дітей, але в той момент вона думає про найголовніше – про те, щоб всі вони стали спадкоємцями Царства Небесного. Справжня любов полягає не тільки в бажанні земних благ, але і в піклуванні про вічне життя. Нехай же, дорогі браття і сестри, сила Животворящого Хреста укріплює нас на нашому життєвому шляху, нехай за молитвами святих мучеників Маккавеїв та всіх святих Господь допоможе і нам досягти тієї великої радості, якою радіють всі святі, щоб усім нам стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

На завершення богослужіння митрополитом Павлом була прочитана молитва на освячення меду нового збору, а всі приношення були окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення Успенська площа мед

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: