Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

14.08.2022

Владика Павел очолив богослужіння першого дня Успенського посту

055

У Неділю 9-ту після П’ятидесятниці цього року звершується святкування Винесення Древ Чесного і Животворящого Хреста Господнього і вшановується пам’ять святих мучеників Маккавеїв.

Урочисті богослужіння у Великій церкві Лаври звершив Намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона та братії Лаври у священному сані.

Напередодні свята владика Павел очолив всенічне бдіння в Успенському соборі. Наприкінці богослужіння під спів «Святий Боже» Намісник Лаври виніс із вівтаря Хрест, осінив ним народ, а потім возложив у центрі храму для поклоніння віруючих.

Після читання Євангелія на Літургії Намісник Лаври звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про життя семи старозавітних мучеників Маккавеїв, матері їх мц. Соломонії та вчителя їх мч. Єлеазара, а також нагадавши історію встановлення свята Винесення Древ Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

«У Церкві відбувалося безліч історичних чудесних подій, які зміцнюють нас з вами, дорогі браття та сестри, у вірі, — продовжив владика Павел. — Цього дня було встановлено винесення Животворящого Хреста та святих ікон, щоб люди бачили силу та славу Божу, прославляючи Його Трисвяте ім’я. Господь зцілював хвороби і рятував від смерті та згубної пошесті. Так Він зміцнював віруючий народ, що сподівається на Його милість та благоустрій.

Протягом багатьох століть у храмах священнослужителі виносять Хрест Господній для лікування наших немочей і недуг, зміцнення на життєвому шляху, щоб ми ще раз переконалися, що з нами Бог і Йому Єдиному вклонилися.

Закликаючи святих мучеників Маккавеїв, підносячи свої молитви перед святими іконами і хрестом, підносячи свій розум до Первообразу, нехай випросимо Всещедрого Бога зберегти нас у Святій Церкві, очисти свою душу сльозами та покаянням і прославити Дивного у святих Бога Ізраїля на віки віків!»

Під час богослужіння була звершена дияконська хіротонія над насельником Лаври іноком Тимофієм.

За Божественною Літургією підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після заамвонної молитви вірша було звершено Чин освячення меду та зілля.

На завершення урочистостей владика Павел подякував священнослужителям та всім, хто зібрався цього дня у храмі, за молитви, привітав зі святом, причасників з прийняттям Животворящих Таїн Христових, після чого прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя освячення мед

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: