Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

21.12.2018

На «молодіжці» говорили про церковне життя

untitled-00396

Почалася «молодіжка» традиційно c молебню, під час якого був прочитаний Акафіст Покрову Пресвятої Богородиці. Богослужіння очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб.

Після закінчення акафісту отець Гліб звернувся до присутніх з напутнім словом, у якому закликав усіх «…від щирого серця уповати на Господа, уповати на Його милість, на яку ми за нашими гріхами не заслуговуємо, уповати на Його Промисл про нас. Також ми повинні просити у Бога миру душевного, який є найголовнішим для християнина, а також відмітною якістю і ознакою духовної досконалості. Нехай зміцнить і збереже всіх нас в цьому Господь!»

Потім слово було надано постійному учаснику молодіжних зустрічей протоієрею В’ячеславу, який порушив тему любові людини до Бога і Бога до нас. «Церква уособлює живе спілкування з Богом, — сказав отець В’ячеслав, — в ній людина безпосередньо спілкується з Творцем і просить про те, що їй необхідно, дякує за всі Божі благодіяння, кається в провинах і гріхах. І коли людина робить це від щирого серця й від усієї душі, то вона починає вступати в живе спілкування з Богом, вона починає розуміти, що все, що у неї є — це Боже і належить Богу. Тоді і недільний день вона починає шанувати не тому, що просто потрібно, а тому що це особливий день, який потрібно присвятити Богові. І як наслідок, людина розуміє, що тільки в Церкві, і тільки беручи участь в Таїнствах Церковних, вона може отримати ту благодать, яка допомагає жити і дає сили для життя. Особливо людина починає приносити покаяння, молячись за те, щоб Господь не забрав її душу нерозкаяною, щоб її не наздогнала раптова смерть. Людина живе Церквою, з Богом і для Бога! В цьому і полягає головний принцип живого спілкування з Христом, до якого покликані всі, хто живе на землі».

Також перед присутніми виступив насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієродиякон Анатолій, розповівши про хибність думки, що «якщо Бог в душі, то в храм не потрібно ходити», що існує серед багатьох людей. «Якщо людина не ходить до храму, то у неї тільки негативна думка про Церкву, яку вона черпає з чуток і наклепу, — сказав отець Анатолій, — потрібно прийти самій і побачити, як люди живуть церковним життям, спробувати жити так само. І кожен сам для себе повинен зробити висновки про те, чи відповідає дійсності те, що говорять про Церкву і церковних людей, чи ні».

На завершення зустрічі отець Гліб подякував отцям В’ячеславу і Анатолію за корисні і актуальні міркування, всім присутнім — за участь, нагадавши про те, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 23 грудня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: