Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

19.10.2020

На «молодіжці» говорили про ставлення православних до чаклунства

001

Чергова молодіжна зустріч була присвячена священномученику Кипріану і мучениці Іустині, чия пам’ять недавно звершувалася. Святі відомі тим, що самі безпосередньо зіткнулися з чаклунством і змогли з Божою поміччю подолати підступництво невидимих ворогів. Тому їм прийнято молитися про благодатний захист від всіляких видів чародійства.

На початку зустрічі куратор курсів архімандрит Гліб очолив Акафіст на честь ікони Божої Матері «Покриваюча».

Далі був представлений постійний гість молодіжних зустрічей прот. В’ячеслав, який докладно описав житіє святих Кипріана та Іустини, пояснивши, як їх духовний досвід може стати в нагоді в наш час. «Приклад покаяння і стійкості у вірі святих мучеників актуальний завжди, – запевнив виступаючий. – Незважаючи на всі диявольські перешкоди і труднощі вони закінчили своє життя свято. Показали нам, що немає гріха, якого не пробачить Господь. Головне – змінитися, поки є час, адже він дається нам для покаяння.

Майбутній священномученик Кипріан довгий час займався чаклунством. У цьому він перевершив багатьох магів, присвячуючи все життя цій чорній справі. Він навіть ревно постив, але не заради Христа, а для своєї корисливої вигоди. Перебуваючи на службі у диявола, він був у вшануванні у злих сил, і вони допомагали йому в усьому, чим могли

Однак всупереч всім хитрощам і заклинанням йому не вдалося привернути до себе ревну християнку – святу Іустину. Як тільки до неї наближалися біси зі своїми мисленними спокусами, вона їх легко відганяла силою хреста, в будь-яких спокусах вона ревно молилася і тим захищала себе від зла.

Але ми, браття і сестри, зазвичай нехтуємо цими засобами і перестали бути уважними до себе. Сучасні ЗМІ розсіюють наш розум і душевну увагу. Ми повинні в спокусах завжди шукати допомоги у Бога, ходити в храм на служби».

На завершення отець В’ячеслав розповів про багато випадків, свідком яких він був, показавши, що зло не залишається безкарним: «Чаклування – бич нашого часу, але треба пам’ятати, що воно позбавляє права вибору і чистого розуму ту людину, яка використовує його. В результаті ні в цьому житті, ні в майбутньому такі люди не отримують щастя і миру. Це видно з прикладу того, в яких душевних муках люди йшли з цього тимчасового життя, якщо довіряли не Богу, а дияволу. Будемо пам’ятати, що якщо сіємо вітер, то пожнемо бурю. А якщо добро, то пожнемо благодать. Якщо будемо шукати Бога тут і зараз, молитися Йому, то Він неодмінно допоможе».

Отець Гліб подякував гостю за дуже важливу тему бесіди, всіх присутніх – за увагу, а також повідомив, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 25 жовтня поточного року. Перед молодими людьми виступить протоієрей Олександр Проченко. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: