Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

02.10.2019

На «молодіжці» говорили про значення священства

002Перед початком молодіжної зустрічі куратор архімандрит Гліб звершив молебень з читанням Акафісту на честь ікони Божої Матері «Виховання». Після закінчення молебню отець Гліб надав слово постійному учаснику «молодіжки» місіонеру протоієрею Олександру Проченку, який виступив перед присутніми з доповіддю на тему «Значення священства».

Розповівши про історію Зішестя Святого Духа на апостолів в День П’ятидесятниці і встановлення церковної ієрархії, отець Олександр продовжив: «Головне завдання священика — це преподавати спасительну благодать через церковні Таїнства. Потрібно пам’ятати і те, що всі Таїнства звершує Свята Церква, яка була заснована Христом, але через священика. Якщо священнослужитель знаходиться в розколі, під церковним судом або під забороною служіння, то «таїнства», які така людина наважується звершувати, не є дійсними.

Існує три види служіння: пророцьке, священицьке і царське. Священик в своєму служінні уподібнюється ангельському служінню, так як покликаний звіщати волю Божу і займатися пастирством. За словами багатьох святих отців, пастирське священицьке служіння навіть вище ангельського, адже ангели тільки співслужать під час звершення Євхаристії, а священик є її звершувачем.

Хто не може бути священиком? Абсолютних перешкод дві: священиком не може бути не християнин і не може бути жінка. Але жінка може бути духовною наставницею.

Будь-яка хіротонія з волі Божої або за попущенням. Тому не можна осуджувати священика, а якщо ж він помиляється в чому-небудь, то необхідно сказати йому про це наодинці, щоб не було спокуси для інших віруючих».

Далі отець Олександр розповів про триступеневу православну ієрархію і про те, які особливості служіння єпископа, священика і диякона, вказавши на те, що хіротонію звершують або тільки над монахом, або над одруженим чоловіком. У свою чергу отець Гліб зазначив, що за той час, як працює «молодіжка», тут вже поєдналися шлюбом три пари.

Також протоієрей Олександр відповів на всі запитання присутніх, після чого привів традиційні богословські аргументи на користь того, чому жінка не може бути священиком. На завершення «молодіжки» отець Гліб подякував отцю Олександру за пізнавальну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 6 жовтня в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: