Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

27.07.2020

На «молодіжці» говорили про книжки Нового Заповіту

003

Перед початком чергової молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафіста на честь ікони Божої Матері «Троєручиця». Молебень очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб.

Далі отець Гліб надав слово постійному учаснику «молодіжки» протоієрею Олександру Проченку, який виступив перед присутніми з доповіддю про зміст книг Нового Заповіту.

«Чому апостоли не розповіли нам про все? – продовжив отець Олександр. – Багато людей розмірковують саме над цим питанням. А дійсно, чому на сторінках книг Нового Заповіту ми не знаходимо більш докладної розповіді про життя Іісуса Христа, про Богородицю, опису якихось побутових моментів? А відповідь на всі ці питання дуже проста. Згідно з ученням святих отців така лаконічність апостолів пов’язана з тим, що по навіюванню Святого Духа, а все Писання – богонатхненне, апостоли написали саме те, що важливо і необхідно для нашого з вами спасіння. Це по-перше. А по-друге, апостоли були простими людьми, а тому писали доступною для всіх мовою, просто і коротко.

Звідки ж у реформаторському середовищі з’явилося таке поняття, як «Sola scriptura», яке в перекладі означає «тільки писання»? Цей принцип відкидає будь-яке церковне Передання, і єдиним джерелом вчення вважається Священне Писання. Цей принцип виник і укорінився в протестантському середовищі через нагромадження передань Римсько-Католицької Церкви, в яких була правда і неправда, а також через акцент на обрядовій стороні.

Так, якщо подивитися з офіційної точки зору, то у протестантів немає Передання, але при цьому вони забувають, що будь-яке Писання було Переданням. Так було і з книгами Нового Заповіту. Коли Церква Христова почала своє буття і поширювалася по світу, то ще не було Писання, а з’явилося воно роками пізніше після Дня П’ятидесятниці, який і вважається днем заснування Церкви».

Торкнувся отець Олександр і теми так званих різночитань в книгах Священного Писання, зазначивши наступне: «Різночитання не є фундаментальними для того, щоб підірвати основи християнської віри. Незважаючи на деякі різночитання, всі євангелісти говорять про Різдво Христове, всі говорять про Його хресну смерть, про Його погребіння та про Воскресіння, що є основою нашої віри. До того ж ми повинні розуміти, що всі чотири Євангелія були написані різними людьми, в різний час, та й привід написання також був різним. А тому це і підтверджує істинність Писання і всього того, що в ньому викладено!»

На завершення зустрічі отець Гліб подякував шановному гостю за грунтовну доповідь і бесіду, а всім учасникам «молодіжки» – за увагу, а також нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 2 серпня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30. З учасниками «молодіжки зустрінеться для бесіди прот. В’ячеслав.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: