Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

19.10.2016

Молодіжна зустріч була присвячена святу Покрови Пресвятої Богородиці і любові до ближніх

Молодіжна зустріч була присвячена святу Покрови Пресвятої Богородиці та боротьбі з марнослів’ям

Традиційно перед початком молодіжної зустрічі в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври було звершено молебень з Акафістом Пресвятій Богородиці, який очолив куратор «молодіжки» ієромонах Гліб.

Після молитви отець Гліб представив ієродияконів Анатолія і Піора, які виступили перед молодіжною аудиторією.

Отець Анатолій розповів про зміст Євангельського зачала цього дня, в якому говорилося про те, що треба любити не тільки тих, хто робить нам добре, але і своїх ворогів.

«Воно є одним з найменших, — сказав ієродиякон Анатолій, — але наповнене неймовірним змістом. Господь показує нам приклад того, як ми повинні ставитися один до одного. Ми повинні з кожною людиною чинити так, як хочемо, щоб з нами поступали. Ми повинні подолати в собі гнів, злопам’ятність, навчитися прощати, і тоді Господь дарує нам вищу ступінь любові — це любов до своїх ворогів. І це все призведе нас до справжньої духовної радості, яка можлива тільки з Христом».

Також отець Анатолій розповів про подію, яку вся повнота Православної Церкви святкувала і пригадувала кілька днів тому —це чудесна поява Пресвятої Богородиці у Влахернській церкві. Свято це увійшло в літургійну практику Церкви під назвою Покрови Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Отець ієродиякон зупинився на історичному контексті цієї події, а також на духовному значенні Покрови Божої Матері, якою Вона і донині покриває від усіх напастей кожного, хто прибігає до Неї в своїх проханнях і молитвах.

Ієродиякон Піор в своєму слові розповів про гріх марнослів’я. «У людини є два ока, якими вона бачить все, що відбувається навколо, — сказав отець Піор, — у людини є два вуха, якими вона все чує. І від цього вона не може втекти. Але у людини є один язик, який вона може стримати і промовчати в будь-якій ситуації. І однією з чеснот, якими просіяли преподобні — це був подвиг мовчання, приборкання свого язика, боротьба з цим гріхом марнослів’я».

На прикладі святих отців ієродиякон Піор навів приклади того, як вони могли мовчати і покірливо зносити всі образи і приниження, нікому і нічого не відповідаючи у відповідь на зауваження і ганьбу. «Головна зброя, яка була у них — це молитва. І з її допомогою вони досягали такої довершеності», — підсумував ієродиякон Піор.

На завершення зустрічі отець Гліб подякував ієродияконам Анатолію і Піору за змістовні доповіді, побажав усім міцності сил, здоров’я і привітав з минулим святом Покрови Пресвятої Богородиці.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 23 жовтня в Хрестовоздвиженському храмі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: