Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

04.06.2018

Молодіжна зустріч була присвячена Неділі Всіх святих

Традиційно перед початком роботи «молодіжки» було звершено молебень зі співом Акафіста Благовіщенню Пресвятої Богородиці, який очолив постійний учасник курсів священик Віталій Герасименко.

Далі отець Віталій привітав усіх з Неділею Всіх святих і днем небесних покровителів всіх, хто зібрався для участі в обговоренні актуальних питань, після чого представив учасників молодіжної зустрічі, які виступили з грунтовними доповідями.

Насельник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієродиякон Анатолій розповів про історію Володимирської ікони Пресвятої Богородиці, яку вшановували в цей день: вона спочатку перебувала в місті Вишгороді, неподалік від Києва, а потім була перенесена у Володимир, нині ж перебуває в Третьяковській галереї міста Москви. Також отець ієродиякон пояснив євангельське читання Неділі Всіх святих і привів його святоотцівське тлумачення.

Далі слово було представлено постійному доповідачу протоієрею В’ячеславу, який звернув увагу слухачів на той подвиг, який своїм життям і працями звершили святі рівноапостольні цар Костянтин і цариця Елена, пам’ять яких звершувалася цього недільного дня. Священик особливо виділив вплив їх трудів на православну думку аж до теперішнього часу. Отець В’ячеслав розповів про життя святого мученика Феодота Анкірського і семи святих дів і їх мученицький подвиг тільки за одне ім’я Христове.

На завершення священик Віталій виступив з доповіддю на тему: «Види святості», підвівши підсумок сказаному: «…кожен святий на шляху до святості звершував якісь свої подвиги. Святі жили в різний час, в різних історичних реаліях, в різні епохи, при різних політичних строях і режимах, але в усі часи їх об’єднувало одне — євангельський ідеал, до якого вони прагнули і від якого вони не відступали до останнього свого дня земного життя. Це привело їх до того, до чого покликані всі ми, християни — до святості і до вічного блаженного життя».

На завершення зустрічі доповідачі відповіли на питання, які виникли у присутніх в цей день на просвітницький курсах в Лаврі. Наступна молодіжна зустріч відбудеться у неділю 10 червня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: