Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Заходи
На «молодіжці» говорили про сучасні біотехнології
Чергову молодіжну зустріч у Києво-Печерській Лаврі розпочав архімандрит Гліб, звершивши молебень із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці, після чого надав слово гостю — прот. Геннадію, який несе церковний послух у храмі медмістечка КДКЛ № 6 м. Києва.
Отець Геннадій зазначив, що питання, пов’язані з функціонуванням біотехнологій, є актуальними і під час війни. Якийсь час тому люди жили простіше, але зараз перед людством постають нові виклики, оскільки технології стають керівною ланкою в багатьох сферах життя суспільства.
«Заповідей потрібно дотримуватись, оскільки Божі закони непорушні, на відміну від законів науки, культури, тобто від законів світу, що постійно змінюється, — продовжив батюшка. — Для віруючої людини стоїть зараз завдання, як поєднати досягнення прогресу та духовне життя, щоб не виникав внутрішній конфлікт.
Церква дотримується розумного консерватизму, керуючись Законом Божим, який насправді робить людину вільною від гріха. Прогрес теж декларує свободу, але така свобода не справжня, і ми вже спостерігаємо, як за допомогою технологій можна дуже обмежити будь-які дії людини, представивши це як начебто благо чи необхідність.
Наука та технології зараз дуже комерціалізовані і несуть посил вигоди, хоча спочатку були не заангажовані. Наприклад, величезні кошти виділяються для того, щоб уникнути фізичної смерті або максимально віддалити її. Але треба не забувати, що земне життя — це лише перший етап вічності, і головне тут — це встигнути підготувати свою душу до життя вічного, а не турбота про тлінне тіло.
Звичайно, в результатах наукових відкриттів та досягнень є позитивні моменти, але треба визнати, що так званий прогрес часто намагається взяти на себе роль Творця. Коли наукою ігноруються норми моралі, тоді наукові здобутки кидають виклики Творцю, тому що людина егоцентрична і не здатна завжди використовувати закони природи на благо, але в більшості випадків для власної вигоди. І тоді виникає небезпека для людства загалом, у глобальному розумінні.
Головна проблема безконтрольного розвитку технологій у тому, що науковий прогрес формує таке ставлення до людського життя, що воно абсолютно знецінюється. Один із прикладів — холоднокровні операції з ембріонами, яких не вважають живими істотами, а лише безликим і бездушним біоматеріалом. Але ми віримо, що життя людини починається з моменту зачаття, коли вже з’являється душа.
У більшості європейських країн досі існує заборона на сурогатне материнство, але у нас воно не було заборонено і набуло стрімкого та безконтрольного розвитку, перетворилося на джерело доходу.
Виходячи з усіх цих ризиків, треба вміти оцінювати з християнської точки зору, наскільки потрібна та корисна та чи інша технологія, щоб, допомагаючи тілу, оточуючи себе зручностями, не нашкодити своїй вічній душі».
Браття і сестри, наступної неділі, в день святкування Успіння Пресвятої Богородиці, молодіжну зустріч буде скасовано. Запрошуємо всіх на урочисті богослужіння престольного свята нашої обителі!
Біотехнологія — дисципліна, що вивчає можливості використання живих організмів, їх систем або продуктів їхньої життєдіяльності для вирішення технологічних завдань, а також можливості створення живих організмів з необхідними властивостями методом генної інженерії.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
молодіжка медицинаСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: