Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Заходи
На «молодіжці» говорили про життя Царської сім’ї
Перед початком чергової молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафіста Успінню Пресвятої Богородиці. Молебень очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб.
Далі отець Гліб надав слово постійному учаснику «молодіжки» протоієрею В’ячеславу Олешку, який виступив перед присутніми з доповіддю на тему: «Досвід життя Царської сім’ї та наші дні».
Отець В’ячеслав розповів про те, ким був останній Імператор Російської імперії, яким було його дитинство, як він був вихований і ким була його дружина Олександра Федорівна. «Прийнявши Православ’я, Імператриця Олександра побачила і його глибину, – сказав отець В’ячеслав, – у подружжя було п’ятеро дітей – чотири дочки і син Олексій, який мав успадкувати престол. Всіх своїх дітей Миколай Другий і Олександра виховували в благочесті і щирій любові. Під час Першої світової війни Олександра Федорівна разом зі своїми дочками допомагала пораненим, тим самим надихаючи бійців і показуючи приклад того, як потрібно служити ближнім.
Після більшовицького перевороту, який увійшов в історію під назвою Жовтневої революції, почалися гоніння не тільки на представників імператорського дому, але і на всіх, хто був з ними пов’язаний. Але найдивніше те, що гонінням піддалася вся Православна Церква, яку більшовики бачили ідеологом відродження царського устрою.
Імператор Миколай, відрікшись від престолу, не виїхав за кордон, але залишився разом зі своєю сім’єю в своїй Вітчизні і, будучи віруючим до кінця, він разом зі своєю сім’єю був канонізований і прилічений до лику святих страстотерпців, зазнавши вбивство без причини від рук безбожників.
Своїм життям і своїм прикладом вірності тим ідеалам, в яких вони були виховані, святі страстотерпці показують нам приклад того, як і нам варто ставитися до випробувань, які або випадають в нашому житті, або можуть в ньому відбутися. А їх подвиг, так само як і подвиг святих страстотерпців князів Бориса і Гліба, князя Ігоря Чернігівського, є актуальним в усі часи, а особливо в наші дні, коли на канонічну Церкву знову починаютьсяся гоніння».
Далі протоієрей В’ячеслав розповів про тих людей, які були поруч і постраждали разом з Царської сім’єю, особливо звернувши увагу присутніх на особистість лікаря святого страстотерпця – Євгенія Боткіна, який, згідно з архівними даними, не погодився покинути Царську сім’ю перед розстрілом і разом з ними розділив їх долю.
Також учасники зібрання поставили отцю В’ячеславу питання, що стосуються відносин Імператриці Олександри і Григорія Распутіна, а також про версії убивства Царської сiм’ї, на які батюшка надав вичерпні відповіді.
На завершення зустрічі отець Гліб подякував протоієрею В’ячеславу за грунтовну доповідь і бесіду, а всіх учасників «молодіжки» за увагу і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 9 серпня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
молодіжкаСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: