Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

01.04.2019

«Молодіжка» була присвячена Хрестопоклонній Неділі

001Перед початком молодіжної зустрічі традиційно було звершено молебень з Акафістом святим Борису і Глібу, який служив куратор архімандрит Гліб. Під час молебню була прочитала молитва святим страстотерпцям за примирення українського суспільства і припинення війни в Україні.

Далі було проголошено многоліття Наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу з нагоди 25-річчя намісництва владики. Потім отець Гліб сказав: «Владика Павел є для нас прикладом того, що таке нести свій хрест. Ми чули сьогодні в Євангелії, яке читалося за Літургією, що кожна людина повинна взяти свій хрест і йти за Христом. Це є прямим призовом Господа. І владика Павел з ранніх років почув цей призов і присвятив своє життя служінню Господу і Його Святій Церкві. Несучи покладений на нього послух Намісника древньої Печерської обителі, митрополит Павел трудився з повною самовідданістю. І всі ми бачимо, як змінюється Лавра буквально на наших очах. Ми бачимо, скільки було відреставровано храмів, братських корпусів, інших будівель.

За ці 25 років Лавра набула зовсім іншого вигляду. Але найголовніше, Владика зібрав братію, яка несе тут свій послух. Наша обитель завжди наповнена парафіянами і паломниками. І навіть в такий непростий час, коли на Українську Православну Церкву зводять наклеп, коли її ображають, віруючі люди все одно залишаються в Лаврі, яка є оплотом канонічного Православ’я в Україні. І в цьому також безпосередня заслуга владики Намісника, який завжди наставляє прихожан словом проповіді, завжди готовий вислухати і дати пораду. Нехай кожен з нас помолиться за те, щоб Господь допоміг митрополиту Павлу нести цей хрест намісництва, дарував йому здоров’я тілесне і зберіг на многая і благая літа!»

Також слово було надано постійному учаснику молодіжних зустрічей протоієрею В’ячеславу, який продовжив тему хрестоносіння: «У Православній Церкві все зосереджено навколо Христа, Він є як центром нашого віросповідання, так і єдиним сенсом життя людини. Господь Своїм прикладом показав нам, як потрібно жити. І одним з ключових моментів Його життя було розп’яття і Хрест, на якому відбулося діло нашого спасіння. Тому в Церкві з перших століть так особливо шанували Хрест Господній, поклонялися йому і невпинно отримували від нього благодатну допомогу і захист від ворогів як видимих, так і невидимих. Згодом це знайшло відображення в літургійній практиці Православної Церкви, і в середині святої Чотиридесятниці Святий Хрест зноситься з вівтаря для поклоніння віруючих, щоб підтримати їх духовні сили на терені посту. Також Хрест нагадує нам про те, що ми повинні намагатися якомога частіше змирятися і нести всі ті скорботи, які можуть бути на нашому шляху!»

Отець В’ячеслав відповів на запитання присутніх і пояснив, чим відрізняється терпіння скорбот і несення хреста, про який говорить Господь, від малодушності і байдужості, після чого слово було надане насельнику Києво-Печерської Лаври ієродиякону Анатолію, який традиційно привів тлумачення апостольського і євангельського читання, пропонованого православною Церквою в Хрестопоклонну Неділю.

На завершення зустрічі отець Гліб подякував усім за докладну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 7 квітня, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о15:30.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: