Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

09.09.2019

На «молодіжці» говорили про свободу волі людини

008Молодіжна зустріч почалася з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст на честь ікони Божої Матері «Володимирська». Богослужіння звершив куратор архімандрит Гліб.

Далі отець Гліб привітав усіх присутніх, поздоровив з днем особливого вшанування Володимирського образу Божої Матері, а також з днем пам’яті святих мучеників Адріана і Наталії, після чого надав слово постійному учаснику молодіжних зустрічей протоієрею Олександру Проченку, який розповів про поняття свободи як неусвідомленої потреби.

«Її дав нам Бог, щоб зростати нас в любові, — сказав отець Олександр. — Господь ніколи не порушував нашу свободу і не порушує її зараз. Навіть в плані віри Господь ніколи нікого не змушує в Нього вірити, але Він дав людству все для того, щоб люди могли стати членами Церкви Христової і прийти до вічного спасіння. Тепер вибір за людиною: або відгукнутися на заклик Господа, або добровільно від Нього відмовитися. Іісус Христос під час Свого земного служіння творив безліч чудес. Але робив Він це не для того, щоб змусити людей вірити в Нього. Це все Спаситель творив по Своїй Божественній силі, побачивши яку, хвороба проходила і від якої бігла смерть.

Згадайте, як диявол спокушав Господа в пустелі, але Христос не піддався на це, коли лукавий запропонував Йому стрибнути вниз, щоб ангели Його врятували. Так буває і в житті людини. Бувають спокуси, з якими може захитатися віра. Але потрібно пам’ятати, що кожен проходить випробування у відповідності з тим, що у нього всередині. Зазвичай ми впадаємо в спокуси згідно нашим пристрастям, несподівані спокуси до нас приходять від гордості, марнославства, засудження або цікавості. Все це залежить від нас, і можливість позбутися від цього також в наших руках, якщо будемо посилено молитися.

Потрібно тільки знайти мужність, бути чесним із самим собою, зізнатися собі в своїх недоліках і в кінцевому підсумку змінити своє життя. І потрібно пам’ятати, що це необхідно не Богу, що хранить нашу свободу волі, але це необхідно нам для досягнення вічних благ в уготованому Царстві Небесному!»

Тему подолання спокус продовжив насельник Києво-Печерської Лаври ієродиякон Анатолій, який нагадав, що «спокуса — це спокушання зробити зло». Також отець Анатолій навів приклад випробувань святого праведного Іова і патріарха Авраама, продовживши свою думку: «Господь може випробовувати нас різними спокусами, але ми, не дивлячись ні на що, повинні бути вірними Йому і Його заповідям. І тоді, навіть якщо ми втратимо все, Бог неодмінно пошле нам розраду».

Також отець Олександр відповів на питання всіх присутніх.

На завершення архімандрит Гліб подякував протоієрею Олександру і ієродиякону Анатолію за бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 15 вересня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Гостем наступної «молодіжки» буде викладач Київських духовних шкіл ієромонах Афанасій (Стрельцов), який виступить з доповіддю на тему «Історичні аспекти розвитку Божественної Літургії».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: