Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

05.11.2020

На «молодіжці» продовжили бесіду про походження вечірні

100В черговій молодіжній зустрічі знову взяв участь знайомий багатьом віруючим УПЦ архімандрит Аліпій (Світличний). Батюшка продовжив свою лекцію про найбільш древнє християнське богослужіння – вечірню.

На початку зустрічі було традиційно звершено читання акафісту. Молебень на честь Казанської ікони Пресвятої Богородиці очолив архімандрит Гліб. Далі куратор зустрічей надав слово постриженику Лаври, який брав участь в її відкритті більш 30 років тому.

Отець Аліпій в цей раз розповів про важливість вечірні як самої головної служби перших століть християнства, під час якої в спогад Таємної Вечері звершувалися агапи.

«Як Ви думаєте, чому Вечеря називається Таємною? – звернувся з питанням до молоді о. Аліпій. – Не через те, що про це зібрання з Христом ніхто більше не знав, а тому що було встановлено велике Таїнство і преподані Тіло і Кров Христові. 

Насправді після сходження Христа на Небо перші християни через масові гоніння були змушені збиратися таємно і в темний час доби. Через це в середовищі язичників, які не розуміли суті нової релігії, велася пропаганда. Вони поширювали вигадки, чутки про нечестиву поведінку християн на своїх зібраннях. Однак після проголошення Міланського едикту в IV столітті у всіх християн з’явилася можливість вийти зі своїх сховищ і явно сповідувати свою віру.

При цьому залишилося сакральне використання світильників під час богослужінь як символу світла Христового. Зібрання почали проходити в особливих приміщеннях – так званих базиліках, колишніх місцях поклоніння ідолам і шанування предків. Поступово Таїнство Євхаристії почало відокремлюватися від вечерні і відбулося становлення Літургії в більш звичному для нас вигляді».

Потім гість «молодіжки» продовжив розповідь про ті літургійні пам’ятники, які підтверджують древнє походження послідування основних православних богослужінь. «Церква не застигла в I столітті, вона жива, і у неї є Передання. Це той духовний скарб, який ми повинні знати, цінувати і не боятися при цьому розвиватися. Це зростання має крону в наш час, але корінням сягає в давнину», – підсумував архімандрит Аліпій.

Отець Гліб подякував гостю за вибір дуже важливої теми, а також повідомив, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 8 листопада поточного року. Гостем «молодіжки» буде о. Олександр Проченко, тема обговорення «Міфи про слабкість Православ’я». Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: