Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

16.01.2018

На молодіжній зустрічі говорили про церковні Таїнства

DSC06217У перший день Нового року (за старим стилем) молодіжну зустріч почали не зі співу акафісту, а з Новорічного молебню, звершеного ієромонахом Глібом у співслужінні ієродиякона Анатолія. Потім священнослужителі Лаври привітали керівника чоловічого вокального ансамблю «PERFECTUM» Дениса Розумця, який також відзначав день народження. Побажавши і далі трудитися во славу Божу ієромонах Гліб подарував учасникові молодіжних зустрічей мальовничу ікону. На завершення ієродиякон Анатолій проголосив священноначаллю Лаври з паствою і всім учасникам зборів «многая літа».

Після богослужіння ієромонах Гліб побажав усім молільникам: «…покластися на Господа, і щоб Він завжди був у наших серцях. Він все влаштує, головне намагатися не квапити події, але приймати зі смиренням волю Божу».

Далі слово було надано постійному гостю зустрічей протоієрею В’ячеславу, який розповів про поклоніння волхвів Новонародженому Богонемовляті.

«Ми часто беремо на себе роль судді, — звернувся батюшка до молоді, — а не наповнюємо серце любов’ю. Потрібно брати приклад жертовності, доброти, мудрості у тих, хто прийшов поклонитися Христу, тоді і для нас яскраво засяє чудова зірка, яка веде до Христа».

Також отець нагадав про трагічну подію убієння Вифлеємських немовлят і додав, що «…смерть немовлят не залишилася безслідною як для Ірода — він поплатився страшною хворобою, яка привела його до загибелі, так і немовлят, мощі яких залишилися нетлінними. І зараз ми можемо помолитися перед мощами одного з мучеників-немовлят, убитого за Христа від царя Ірода, які знаходяться в Дальніх печерах Лаври».

Безпосередньо до теми зборів приступив випускник КДАіС ієрей Віталій. Він нагадав визначення Таїнств як «священнодійств, в яких під видимим образом преподається віруючим невидима благодать Божа».

Далі отець Віталій коротко розповів про кожне з семи Таїнств, історію їх встановлення та про їх догматичний сенс.

«Існує чотири обов’язкових для всіх вірних Православної Церкви Таїнства: Хрещення, Миропомазання, Покаяння (сповідь) і Причастя Христових Таїн». Особливу увагу було приділено Таїнству Вінчання, в якому «…подружжю дається благодать, що освячує їх союз (в образ духовного союзу Христа з Церквою), а також народження і християнське виховання дітей».

На завершення зустрічі ієродиякон Анатолій розповів про свята, які звершуються в цей недільний день, а саме: Обрізання Господнє і пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської (+379).

Ієродиякон Анатолій зауважив, що «…в Новому Завіті обряд обрізання як знамення Завіту Бога з праотцем Авраамом і його нащадками поступився місцем Таїнству Хрещення, прообразом якого він був (Кол. 2: 11-12). Але обрізання ніколи не дарувало відпущення гріхів, його дарує Господь в Таїнстві Хрещення».

Також отець Анатолій розповів про освіченість і благочестя сім’ї святителя Василія, його стійкість у вірі, а також про те, що «…виконуючи церковне служіння він згорів як полум’яніюча свічка дотла, пожертвувавши всього себе Богові до останнього моменту свого життя».


Браття і сестри! Нагадуємо, що наступна молодіжна зустріч відбудеться після великого свята Хрещення Господня 21 січня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: