Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

05.10.2016

На молодіжній зустрічі обговорювали тему кінематографа

Слово Істини в усі часи сповіщали світу пророки, апостоли, праведники не тільки усно, а  й тими способами і за допомогою засобів, які були їм доступні. Якщо згадати перші століття християнства, то поряд з усною формою донесення апостолами благовістя, почала збільшуватися християнська писемність, яка швидко поширилася  «до кінців землі».
Письмова проповідь дозволила навіть у віддалених від центру християнства землях дізнатися «язикам» про Христа. А так як одночасно з благою звісткою про Спасителя стали поширюватися єресі, то найчастіше саме письмові християнські джерела служили для того, щоб дати гідну відповідь на старі і нові лжевчення, і, таким чином, наставити заблуканих в істині.
На останній молодіжній зустрічі організатори взяли за основу бесіди наступне питання: чи можливе повторення такого досвіду християнської проповіді в наш час з використанням популярних зараз засобів передачі інформації, наприклад, за допомогою телебачення і кіноіндустрії? Свою точку зору і аргументацію на її користь продемонстрували викладачі Київських духовних шкіл, фахівці в галузі засобів масової інформації та кінематографу. Виступаючі перед молодіжною аудиторією показали, що в сучасному православному світі досягнення технічного прогресу можуть приносити користь.

Після того, як всі попросили благословення під час акафістного співу, який очолив куратор курсів ієромонах Гліб, першим виступив викладач КДАіС Андрій Музольф. Взявши за основу слова святого апостола Павла: «Усе досліджуючи, тримайтеся доброго» (1Сол. 5:21), доповідач закликав християн бути готовими дати відповідь на різнопланові явища сучасного світу і досліджувати «…що і чому є поганим». На прикладі сучасних фільмів Андрій пояснив згубність основних положень вчення так званого трансгуманізму, пояснивши, що «…справжнє безсмертя можливе, якщо проводити правильно життя», тому для людини головним є уподібнення Богові, обоження.

Про труднощі в роботі на світському телебаченні розповіла учасник молодіжних зустрічей Тетяна. За її словами втому дають не тільки фізичні навантаження, наприклад, ненормований робочий графік, а й спокуси духовного плану. Їх подолати досить важко невіруючій людині, але воцерковлена людина знає засоби боротьби з ними: «молитва, читання духовних книг, бесіди з духівником».
Наступний доповідач Юлія — фахівець в області театральної режисури, вирішила скористатися допомогою залу: в ході колективних обговорень були наведені приклади успішних православних фільмів, а також дівчина запропонувала для обговорення можливі сюжети для зйомок нових.
Спілкуючись з продюсерами і знімальними групами під час і після зйомки православних фільмів, Юлія зазначила цікавий момент. Чудеса відбувалися не тільки за життя святих, але і в наш час, особливо під час зйомок біографічних фільмів про них. Це неодноразово було помічено в процесі роботи над відомим фільмом про видатного  хірурга і святителя Луку (Войно-Ясенецького).
Юлія порадила виховувати смак до гарних, моральним фільмів і висловила надію, що буде продовжуватися зйомка православних фільмів з благословення священноначалія.
Наступна молодіжна зустріч відбудеться 9 жовтня.
Браття і сестри! Всіх бажаючих запрошуємо взяти участь в просвітницьких бесідах, що проходять по неділях в 15-30 (крім передодня великих свят) в Успенській Києво-Печерській Лаврі в корпусі № 45. Велике прохання не ігнорувати вимоги до форми одягу, які відносяться до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: