Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

22.07.2019

Гостем «молодіжки» був архієпископ Феодосій

006Останнім часом про релігійну ситуацію в Україні розмірковують як в ЗМІ, так і в приватному порядку з різних ракурсів, демонструючи часом абсолютно протилежні точки зору. Розглянути найактуальніші питання із зазначеної теми на молодіжну зустріч запросили вікарія Київської Митрополії архієпископа Боярського Феодосія.

Перед початком «молодіжки» архімандрит Гліб звершив молебень з Акафістом перед особливо шанованою в цей день Казанською іконою Пресвятої Богородиці. Після молебню куратор курсів привітав владику Феодосія, який розповів про ту ситуацію в сучасному релігійному житті України, яка склалася за останній рік.

«Не можна просто так стати Церквою з не-церкви, — сказав архієпископ Феодосій. — Не можна з філософії розколу ось так просто шляхом легалізації, що не вписується в рамки церковних канонів, стати повноцінною церковною структурою. Сказано в Євангелії: “ Поправді, поправді кажу вам: Хто не входить дверима в кошару, але перелазить деінде, той злодій і розбійник” (Ін. 10:1). Тим більше, що двері в Церкву відчинені. Заходьте, будь ласка! Те, що їм допомогли перелізти через паркан, не робить їх церковними людьми, і те, що вони стали як би “канонічною структурою”, не робить їх церковними ієрархами. А значить, внутрішнє життя в цій структурі завжди буде інфіковане духом розколу, і завжди ці процеси будуть там відбуватися. Не буде Михайла Денисенка — почнуться між собою якісь у них непорозуміння.

Канонічна Українська Православна Церква — єдиний громадський інститут в країні, який повністю зберіг свою структуру і досі поширюється від Чернігова до Сімферополя, від Ужгорода до Донецька і Луганська. Вона не ділить своїх віруючих на правильних і неправильних. Наша Церква одночасно і глибоко патріотична, і в той же час чесна перед собою і суспільством. Вона не сприймає брехні навіть з благою метою. І це привертає до неї все більше і більше людей, які так втомилися від обману, ненависті і наклепу. Історична Церква українського народу все одно продовжує жити своїм благодатним життям, проповідуючи Євангеліє і молячись за український народ, продовжує залишатися найбільшою Церквою України».

Владика Феодосій перейшов до роздумів про милосердя і скорботи — зокрема, про те, як потрібно боротися зі скорботою за допомогою аскетичних повчань, які черпаються з древньої християнської традиції і церковного Передання. Також архієпископ Феодосій розповів про ієрархічні нагороди, які зараз існують в Православній Церкві, і про те, чим вони відрізняються у ченців і у білого духовенства, а також які є відмінності в нагородах різних Помісних Православних Церков. Після закінчення виступу гостя всі учасники «молодіжки» могли задати питання владиці Феодосію і отримати вичерпні відповіді.

На завершення зустрічі отець Гліб подякував архієпископу Феодосію за змістовну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 28 липня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: