Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Заходи

На молодіжній зустрічі говорили про проблеми лінощів
Приклад праведного життя цих святих для сучасної молоді дійсно важливий і актуальний, тому отець Анатолій не міг обійти увагою православне розуміння шлюбу. Як чернецтво, так і православний шлюб є засобом досягнення спасіння. Сім’я ж є малою Церквою і «…місцем, де люди спасаються, простуючи рука об руку до Бога, якщо несуть покірно з подякою свій хрест».
Розповідаючи ж про своє життя, батюшка згадав про служіння на приході, про те, як він любив відвідувати монастирі в Києві. У монашеські обителі столиці він добирався пішки. Особливе враження на нього завжди справляв Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці, який служили в Лаврі по середах. Його настільки вразило виконання лаврськими насельниками цього акафісту, що він вирішив прийняти чернецтво і залишитися служити Господу саме в Києво-Печерській Лаврі.
Виступ наступного доповідача — ієродиякона Піора було присвячено цікавій темі, яка може бути актуальною для кожного християнина. Він почав розмову про лінощі, а саме їх види, причини та способи боротьби з цією проблемою.
Отець Піор навів докази шкідливої дії лінощів на людську душу. Лінь небезпечна, перш за все, своєю інертною властивістю, тому в духовному плані вона схожа на застійну воду, яка неминуче псується, на відміну від свіжої води, наприклад, що перебуває в безперервному русі річки. Тому «…відсутність руху вперед духовними сходами неминуче призводить до занепаду.
Виявляючи слабовілля, людина ніби зупиняється на біговій доріжці і відкочується назад аж до падіння».
Але не менш небезпечним буває прояв надмірної безрозсудної ревності, коли хочеться відразу досягти високих результатів, не проявляючи терпіння і поступовості. Тому треба починати з малого, ніколи не вважаючи, що досягли чогось великого і не дозволяючи собі розслабитися…
Наступний доповідач — постійний учасник зустрічей Віталій почав свій виступ з того, що надав можливість усім присутнім проаналізувати своє життя і перерахувати всілякі причини лінощів.
Зустрічалися такі варіанти: втома, відсутність мотивації, невідповідність роботи характеру, страх перед труднощами, жаль до себе, втрата мети. Після визначення можливих причин, які викликають в людині стан лінощів, учасники бесіди спробували знайти способи ефективної боротьби з цією духовною недугою.
Вислухавши відповіді і узагальнивши почуте, доповідач запропонував боротися з лінню через цілевизначення і постановку менших відповідних повсякденних завдань, в чому може допомогти т.зв. тайм-менеджмент. При цьому мета повинна бути співрозмірною можливостям, щоб не впасти у відчай, що не переробити і не недопрацювати у виконанні завдань, а знайти в кожному доброму ділі «в усьому золоту середину, згідно святоотцівському вченню, привчитися до поступовості і регулярності». Якщо спочатку буде важко, то через самопримус потім прийде і стійке бажання продовжувати духовну роботу. Складаючи розпорядок дня, важливо пам’ятати, що людина передбачає, а Бог розпоряджається, і бути готовим до коректувань початкового плану.
Було підмічено, що згідно з аскетичним православним досвідом в боротьбі із зневірою — неминучою супутницею лінощів, позбутися від лінощів допомагає праця, правильне, духовне здорове оточення і молитва.
Отець Піор підсумував сказане на зустрічі. На його думку, лінь є наслідком браку духовного гарту, але свою лінь можна подолати за допомогою Божою, так як «Бог спасає нас не без нас, за висловом святих отців, тому нам треба прийняти в серце Бога».
Наступна молодіжна зустріч відбудеться 25 вересня. Обговорюватимуться причини і способи боротьби зі сріблолюбством.
Браття і сестри! Всіх бажаючих запрошуємо взяти участь в просвітницьких бесідах, що проходять по неділях в 15-30 (крім передодня великих свят) в Успенській Києво-Печерській Лаврі в корпусі № 45. Велике прохання не ігнорувати вимоги до форми одягу, які відносяться до всіх без винятку відвідувачів Лаври.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
молодіжкаСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: