Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

19.09.2016

На молодіжній зустрічі говорили про проблеми лінощів

Після молебню з Акафістом Благовіщенню Пресвятої Богородиці, який на цей раз звершив насельник Лаври ієромонах Анатолій, помічники куратора курсів ієромонаха Гліба познайомили учасників зустрічі зі святоотецькими тлумаченнями притчі Господньої про злих виноградарів, розповіли про святих, пам’ять яких відзначається в цей день — пророка Захарію і праведну Єлисавету, батьків Іоанна Предтечі, а також преподобних Петра і Февронію — покровителів сім’ї.

Приклад праведного життя цих святих для сучасної молоді дійсно важливий і актуальний, тому отець Анатолій не міг обійти увагою православне розуміння шлюбу. Як чернецтво, так і православний шлюб є засобом досягнення спасіння. Сім’я ж є малою Церквою і «…місцем, де люди спасаються, простуючи рука об руку до Бога, якщо несуть покірно з подякою свій хрест».
Розповідаючи ж про своє життя, батюшка згадав про служіння на приході, про те, як він любив відвідувати монастирі в Києві. У монашеські обителі столиці він добирався пішки. Особливе враження на нього завжди справляв Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці, який служили в Лаврі по середах. Його настільки вразило виконання лаврськими насельниками цього акафісту, що він вирішив прийняти чернецтво і залишитися служити Господу саме в Києво-Печерській Лаврі.

Виступ наступного доповідача — ієродиякона Піора було присвячено цікавій темі, яка може бути актуальною для кожного християнина. Він почав розмову про лінощі, а саме їх види, причини та способи боротьби з цією проблемою.

Отець Піор навів докази шкідливої дії лінощів на людську душу. Лінь небезпечна, перш за все, своєю інертною властивістю, тому в духовному плані вона схожа на застійну воду, яка неминуче псується, на відміну від свіжої води, наприклад, що перебуває в безперервному русі річки. Тому «…відсутність руху вперед духовними сходами неминуче призводить до занепаду.

Виявляючи слабовілля, людина ніби зупиняється на біговій доріжці і відкочується назад аж до падіння».

Але не менш небезпечним буває прояв надмірної безрозсудної ревності, коли хочеться відразу досягти високих результатів, не проявляючи терпіння і поступовості. Тому треба починати з малого, ніколи не вважаючи, що досягли чогось великого і не дозволяючи собі розслабитися…

Наступний доповідач — постійний учасник зустрічей Віталій почав свій виступ з того, що надав можливість усім присутнім проаналізувати своє життя і перерахувати всілякі причини лінощів.

Зустрічалися такі варіанти: втома, відсутність мотивації, невідповідність роботи характеру, страх перед труднощами, жаль до себе, втрата мети. Після визначення можливих причин, які викликають в людині стан лінощів, учасники бесіди спробували знайти способи ефективної боротьби з цією духовною недугою.

Вислухавши відповіді і узагальнивши почуте, доповідач запропонував боротися з лінню через цілевизначення і постановку менших відповідних повсякденних завдань, в чому може допомогти т.зв. тайм-менеджмент. При цьому мета повинна бути співрозмірною можливостям, щоб не впасти у відчай, що не переробити і не недопрацювати у виконанні завдань, а знайти в кожному доброму ділі «в усьому золоту середину, згідно святоотцівському вченню, привчитися до поступовості і регулярності». Якщо спочатку буде важко, то через самопримус потім прийде і стійке бажання продовжувати духовну роботу. Складаючи розпорядок дня, важливо пам’ятати, що людина передбачає, а Бог розпоряджається, і бути готовим до коректувань початкового плану.

Було підмічено, що згідно з аскетичним православним досвідом в боротьбі із зневірою — неминучою супутницею лінощів, позбутися від лінощів допомагає праця, правильне, духовне здорове оточення і молитва.

Отець Піор підсумував сказане на зустрічі. На його думку, лінь є наслідком браку духовного гарту, але свою лінь можна подолати за допомогою Божою, так як «Бог спасає нас не без нас, за висловом святих отців, тому нам треба прийняти в серце Бога».

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 25 вересня. Обговорюватимуться причини і способи боротьби зі сріблолюбством.

Браття і сестри! Всіх бажаючих запрошуємо взяти участь в просвітницьких бесідах, що проходять по неділях в 15-30 (крім передодня великих свят) в Успенській Києво-Печерській Лаврі в корпусі № 45. Велике прохання не ігнорувати вимоги до форми одягу, які відносяться до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: