Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

14.09.2020

На «молодіжці» говорили про обряди і традиції

001

Перед початком роботи чергової молодіжної зустрічі постійний учасник протоієрей Олександр Проченко звершив молебень з читанням акафіста на честь ікони Божої Матері «Цілителька». Під час молебню підносилися сугубі молитви за всіх недужих.

Далі отець Олександр виступив перед присутніми з доповіддю, в якій підняв тему обрядів і традицій: «У чому ж полягає суть Православ’я? Чи тільки в додержанні обрядів і неухильному дотриманні традицій? Всім нам потрібно пам’ятати, що християнські обряди не є чимось поганим, але самі по собі вони не спасительні. Вони не діють самі по собі, як вважається в магії. Обряди – це тільки засіб для того, щоб ми могли звернутися до Бога і стяжати ту благодать, яку Господь нам посилає.

До речі, в цьому і полягає відмінність християнства від різних магічних течій. Другі дотримуються суворого додержання прийнятого в них ритуалу, ставлячи це на чільне місце. Християни ж ставлять на перше місце віру в Живого Бога і Його спасительну благодать.

Ось якщо ми візьмемо, наприклад, шанування ікон. Через ікони ми поклоняємося тому первообразу, який зображений на іконі. Ікони потрібні нам для поповнення наших духовних сил, а також для того, щоб ми не впадали в спокусу, малюючи в уяві образи тих чи інших святих.

Також і хресним знаменням ми себе осіняємо не для формального дотримання якогось правила, бездумно виконуючи ритуал, але для того, щоб силою Животворящого Хреста Господнього захистити себе від будь-якого зла. Обряд запалювання свічок і лампад має старозавітні коріння, що символізувало жертву Богу, поєднану з молитвою людини. Цей символ несе запалена свічка і до цього дня. І ми віруємо, що де Христос, там світло і там не може бути пітьми!»

Потім отець Олександр розповів і про інші традиції та обряди Православної Церкви, а також нагадав про те, що вони в дійсності позначають і який смисл Свята Церква в них вкладає, після чого відповів на всі запитання присутніх.

Нагадуємо, що в зв’язку з тим, що наступної неділі, 20 вересня, буде звершуватися всенічне бдіння напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці, чергова молодіжна зустріч відбудеться в недільний день 27 вересня поточного року. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: